Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У Москві націонал-більшовики закидали димовими шашками посольство Латвії

Латвійський МЗС закликає Росію забезпечити безпеку дипломатів.

У Москві у середу, 9 травня, посольство Латвії закидали димовими шашками.

Відповідальність за напад взяла незареєстрована партія "Другая Россия", яка опублікувала відео інциденту.

Таким чином націонал-більшовики висловили протест проти арешту в Латвії місцевого активіста, який виступає проти переходу російських шкіл на латиську мову.

Поліція затримала двох учасників акції, їм інкримінують дрібне хуліганство. До суду вони будуть у поліцейській дільниці.

Міністр закордонних справ Латвії Едгарс Рінкевічс заявив, що Рига "рішуче засуджує такі провокації і вимагає від Росії повного забезпечення безпеки дипломатичних місій Латвії у відповідності до міжнародного права".

Нагадаємо, латвійський Сейм у третьому читанні остаточно затвердив новий освітній закон, що зобов'язує середні навчальні заклади національних меншин поступово перейти на викладання лише державною мовою. За відповідне рішення проголосували 58 членів парламенту. 18 парламентаріїв виявилися проти таких нововведень.

Нові правила будуть входити в силу поступово. Від 1 до 6 класу 50% занять повинні проводитися виключно латвійською мовою. У середній школі, тобто від 7 до 9 класу, 80% предметів будуть викладати державною. Що стосується вищої школи, то в 10, 11 і 12 класах мовою національних меншин можна буде викладати лише предмет "Рідна мова", а також кілька інших предметів, пов'язаних з нацональною ідентичністю меншин.

ВідеоКритика РФ і неготовність учителів: у школах нацменшин Латвії вводять навчання державною мовою

Латвія цього тижня оголосила, що переводить школи меншин на навчання державною мовою. Євросоюз дав грошей на впровадження цього проекту. Через три роки у країні викладатимуть латиською все, крім рідної мови, літератури та історії. Але не минулось без скандалу та гострої реакції з-за кордону.

Критика РФ і неготовність учителів: у школах нацменшин Латвії вводять навчання державною мовою

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції