У Москві опозиціонерів порозтягували по міліцейських автобусах

Акція протестів "День гніву" у Москві закінчилася традиційно - сутичками міліції з опозиціонерами. Організаторів акції затримано.

Несанкціонована акція під назвою "День гніву", яку опозиціонери і правозахисники планувати провести о 19:00 за московським часом біля мерії Москви, закінчилася так само, як і багато інших. Учасників грубо затримують і відправляють у міліцейські автобуси.

Затримано близько 30 людей.

"Вриваються в натовп, хапають і тягнуть в міліцейський автобус", - зазначив лідер руху "Лівий фронт" Сергія Удальцова. Він сам затриманий і сидить у міліцейському автобусі. Там же знаходиться і лідер руху "За права людини" Лев Пономарьов.

Лідер "Лівого фронту" повідомив, що активісти опозиційних і громадських організацій збиралися біля мерії Москви, щоб передати свої побажання новому меру Москви, вони вичерпали всі можливості, щоб узгодити акцію.

Кореспондент "Ехо Москви" передає, що затримані кілька людей. Про Удальцова він розповів, що той, прийшовши на майдан, проголосив "народні гуляння" з нагоди відставки Юрія Лужкова, після цього його і схопили.

Періодично на площі з'являються відомі люди, вони дають інтерв'ю і спілкуються зі своїми соратниками. Їх також беруть і відтягують в автозаки. Наприклад, затриманий лідер російського гей-руху Микола Алексєєв. Представники гей-співтовариства у вівторок приєдналися до акції "День гніву".

Удальцов розповів напередодні, як зробив нові спроби узгодити з владою мітинг біля мерії Москви, але вони виявилися безрезультатними. За його словами, організатори "Дня гніву" не хочуть переносити акцію на Болотяну площу або на набережну Тараса Шевченка, їм важливо провести мітинг біля мерії Москви.

"Наша акція носить мирний характер. Зараз, після відставки Лужкова в місті змінюється влада, і є прекрасна можливість нормалізувати ситуацію з масовими акціями. Необхідно припинити заборони, розгони і арешти. Необхідно діяти цивілізовано і знаходити з громадянами компроміс", - сказав Удальцов.

Проти опозиціонерів заздалегідь виставили понад 500 міліціонерів.

Навколо пам'ятника Юрію Долгорукому виставлені металеві загородження, біля яких стоять співробітники внутрішніх військ МВС Росії. Уздовж по Тверській вулиці стояли автобуси зі співробітниками міліції. Виїзд на Тверську площу перегороджений спецавтомобілями.

"День гніву" - протестна акція, що регулярно проводиться російською опозицією. Метою акції організатори називають захист інтересів людей від погіршення соціально-економічного становища.

Читайте також:

Геї вийдуть на вулиці разом з опозицією на "День гніву" у Москві

Російська опозиція вирішила об’єднатися

"День гніву" в Москві: міліція затримала близько 20 опозиціонерів

У Москві міліція розігнала учасників мітингу, які вимагали відставки Лужкова

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: