У Москві поліція "трусить" "Відкриту Росію" Ходорковського - ЗМІ

За інформацією "Нової газети", протягом кількох тижнів поліція допитує активістів та вилучає техніку.

У Москві у громадській організації Михайла Ходорковського "Відкрита Росія" протягом кількох тижнів поліція проводить слідчі дії, численні допити активістів, виїмки комп'ютерів та іншої техніки.

Про це пише російська "Новая газета" з посиланням на власні джерела, у тому числі і у слідчих органах.

За даними ЗМІ, поліція "розгорнула активну діяльність навколо колишніх і діючих співробітників "Відкритої Росії".

Видання зазначає, що заступники начальників оперативно-розшукових частин московських УВС у званні полковників і підполковників "особисто бігають по місцях реєстрації та роботи потенційних свідків, щоб вручити їм повістки на допит".

"В рамках чого проводяться усі ці слідчі дії, поки достовірно встановити не вдалося. Одні джерела відсилають до так званої "третьої справи ЮКОСа", яка тягнеться вже кілька років і пов'язана зі звинуваченнями у "легалізації" Ходорковським і Лебедєвим коштів, "набутих у результаті скоєння злочину". Інші натякають на якусь нову кримінальну справу, яка може бути порушена найближчим часом", - наголошує видання.

"Очевидно одне: якесь процесуальне рішення у справі може бути ухвалене у зв'язку з допитами та виїмками у співробітників і волонтерів "Відкритої Росії" вже на цьому тижні", - пише ЗМІ.

Як відомо, головою правління "Відкритої Росії" є "в'язень совісті", екс-глава ЮКОСа Михайло Ходорковський. Після свого звільнення з ув'язнення, у якому Ходорковський перебував 10 років за звинуваченням у шахрайстві та інших злочинах, екс-глава ЮКОСа залишив територію РФ.

Ходорковський заснував організацію "Відкрита Росія", яка має за мету, щоб "Росія повернулася на європейський шлях розвитку". З початку існування організація неодноразово піддавалася тиску з боку влади, в офісі ГО проводилися обшуки, волонтерів та активістів організації затримували - нібито за участь у марші пам'яті Бориса Нємцова.

У вересні 2016 року Михайло Ходорковський запустив проект "Замість Путіна", метою якого є вибір суперника нинішнього президента Росії на виборах у 2018 році.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: