У Москві помер перший президент Абхазії Владислав Ардзінба

Після тривалої хвороби на 65-му році життя помер перший президент Абхазії Владислав Ардзінба.

В ніч на 4 березня у Центральній клінічній лікарні Москви помер перший президент Абхазії Владислав Ардзінба. Йому було 64 роки.

Екс-президента невизнаної республіки доставили до російської столиці 26 лютого у зв'язку із загостренням захворювання. За словами міністра охорони здоров'я Абхазії, у Ардзінби було "тривале, хронічне захворювання", а стан здоров'я "залишав бажати кращого". За словами міністра, Ардзінба "важко пересувався" без сторонньої допомоги.

Неофіційно повідомлялося, що Ардзінбу доставили до Москви спецбортом МНС РФ і в лікарні його підключили до апарату штучної нирки.

Владислав Ардзінба обіймав посаду президента Абхазії в період з 1994 до початку 2005 року. У відставку він пішов за станом здоров'я.

Політична кар'єра Ардзінби розпочалася в 1989 році, він був обраний народним депутатом СРСР, пізніше став головою підкомісії з державного і правового статусу автономних утворень і увійшов до Президії Верховної ради СРСР.

У 1990 році обраний депутатом Верховної ради Абхазії і головою Верховної ради Абхазії, через два роки призначений головою державного комітету оборони. У листопаді 1994 року був обраний першим президентом Абхазії.

У зв'язку зі смертю Ардзінби в Абхазії буде оголошено жалобу. Дата жалоби і питання, пов'язані з похоронами, обговорюються на нараді у чинного глави республіки Сергія Багапша.

Читайте також:

Чорноморський флот Росії зміцниться в Абхазії

Євросоюз не визнав вибори в Абхазії

В Абхазії пройшла інавгурація Сергія Багапша

Науру визнала незалежність Абхазії

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: