У Москві розігнали мітинг: серед затриманих – Нємцов

Російська міліція розігнала акцію протесту опозиції на Тріумфальній площі в Москві. Затримано 72 людини. 

Опозиційного політика Бориса Нємцова, лідера "Лівого фронту" Сергія Удальцова і ще більше 70 людей затримано за спробу провести несанкціоновану акцію 31 липня в Москві на Тріумфальній площі.

Люди, що прийшли на площу, скандуючи "Ганьба!", спробували влаштувати марш. Спочатку міліціонери закликали їх припинити незаконну акцію, потім затримали, посадили в автобус і відвезли у відділок. За даними ЗМІ, співробітники міліції затримували всіх тих, хто діставав якусь символіку з написом "31 число".

Удальцов, як він каже, прийшов на площу як захисник Химкинського лісу і прикував себе наручниками до металевого огородження біля метро "Маяковська". За його словами, при затриманні міліціонери пошкодили йому руку. Серед затриманих - троє активістів Федерації автовласників Росії, що прийшли на площу як громадські спостерігачі і що попросили пояснити причину затримання Нємцова, розповів лідер ФАР Сергій Канаєв.

Як розповів сам Нємцов, на площі він "роздавав книжку "Путін. Підсумки" у кількості одного екземпляра".

Йому пред'явили звинувачення в опорі співробітникам міліції. На думку Нємцова, влада навмисно створили на площі важкі умови для проведення акції, вони "явно хотіли, щоб була тиснява і всіх розтоптали".

У той же час, глава прес-служби ГУВС Москви Віктор Бірюков повідомив, що затримано 35 учасників акції. Він зазначив, що співробітники міліції діяли під час затримань "більш коректно, ніж на попередніх акціях".

За оцінкою Бірюкова, в акції брало участь близько 200 осіб, а висвітлювало її приблизно 300 співробітників ЗМІ.

Він також заявив, що під час акції отримав травму і госпіталізований солдат внутрішніх військ МВС РФ. За словами Бірюкова, солдат впав на землю й поранив обличчя розбитим склом.

Водночас член бюро руху "Солідарність" Ілля Яшин заявив, що в акції взяли участь 1,5 тисячі осіб.

За його словами, на всіх затриманих оформляють адміністративні протоколи за статтею "непокора міліції", яка передбачає до 15 діб арешту.

"Акція відрізняється від попередніх тим, що люди сьогодні дуже сильно упиралися...В цілому люди провели на площі близько двох годин і, що важливо, не били нікого, не нападали на співробітників міліції, а просто стояли, зчепившись", - зазначив Яшин.

Крім того, частину журналістів, які прийшли висвітлювати акцію опозиції, не пустили на Тріумфальну площу.

Головний редактор журналу The New Times Євгенія Альбац розповіла: "Лейтенант сказав, що у нього вказівка вищестоящого начальства нікого не пропускати...Незважаючи на те, що на мені журналістське посвідчення, нікого не пропускають".

На аналогічній акції в Санкт-Петербурзі міліція затримала 64 людини. Затримання проходили дуже грубо, деяким учасникам розбили голови, дівчат тягли за волосся, йдеться у повідомленні.

Як відомо, кожного 31 числа у Росії відбуваються акції на захист 31-ї статті Конституції РФ, яка гарантує свободу мирних зібрань. Опозиціонери та правозахисники традиційно планували провести мітинг 31 липня на Тріумфальній площі в захист 31-ої статті Конституції РФ, яка говорить про свободу зібрань. Однак московська влада традиційно відмовила у проведенні акції, пояснивши, що в цей час там проходитиме авто-мотофестиваль. З цієї ж причини в проведенні власної акції було відмовлено "Росії молодій", яка хотіла організувати на Тріумфальній збір донорської крові. Напередодні 31 липня площа була обгороджена бетонними блоками, на ній покладено новий асфальт.

Як затримували російських опозиціонерів - дивіться на відео.

Читайте також:

МВС Росії обіцяє не допустити мітингів опозиції 31 липня

У Москві затримали десятки опозиціонерів, які вимагали відставки Лужкова

За мітинг в Москві знову затримали Нємцова та Лімонова

ВідеоУ Москві розігнали мітинг: серед затриманих – Нємцов

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: