Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У Москві співробітники Культурного центру України захопили будівлю та не впускають гендиректора

Співробітники Центру змінили замок у кабінеті новопризначеного генерального директора Іонова.

Сьогодні, у середу, 21 вересня, у Москві співробітники Культурного центру України з російським громадянством захопили будівлю Центру, а призначеного Україною гендиректора Володимира Іонова не пускають на робоче місце. Крім того, у його кабінеті змінено замок. Про це повідомляє УНІАН.

Як повідомляє агентство, співробітники центру не пускають до будівлі генерального директора, а також українських журналістів, зазначаючи, що кадрові рішення України для них не важливі.

За словами представника омбудсмена України в Росії Володимира Шрейдлера, співробітники Центру підтримують бойовиків на Донбасі.

"Це той самий сепар, який кричав, що не треба говорити українською мовою в Центрі, котрий вимагав від мене не показувати українські посвідчення у середині будівлі", - сказав Шрейдлер.

Шрейдлер вважає причиною нападу співробітників саме будівлю Центру, яка розташована у центрі Москви на старому Арбаті. Вона має площу 4 тис. квадратних метрів, чверть з них здається бізнесменам у суборенду.

"Ситуація проста - керівництво центру сидить тут більше 15 років. Сказати що просто корупціонери - вважайте, що я промовчав. Вся справа у цій будівлі в центрі Москви, і гроші йдуть за рахунок оренди, одна оренда йде по паперу, інша оренда йде зверху, нового директора, нормального, якого направили з Києва, вони не сприймають, вони загрожують фізично. Вчора, поки він зі мною зустрічався, змінили йому замок у кабінеті, щоб він не міг увійти", - сказав Шрейдлер.

Своєю чергою, новопризначений гендиректор Центру Володимир Іонов розповів, що Центр працює на основі міжурядової угоди між Україною і РФ, підписаної ще у 1998 році. Згідно з цим документом, Центри реєструються як юридичні особи, відповідно до законодавства країни перебування.

"Зараз вже зняли, але ще нещодавно у деяких працівників були у кабінетах червоні прапори та портрети деяких лідерів Російської Федерації. Кажуть, що це їх ідеологічне переконання", - сказав Іонов.

Крім того, за його словами, багато працівників сприймають Культурний центр України як приватну власність, хоча будівля є установою української держави.

"Я думаю, що багато працівників, які тут працюють, вважають для себе цей Центр як приватну власність, вони, мабуть, забули, що це державна установа держави України. Я, як генеральний директор, призначений державою Україна, не можу потрапити у середину. Деякі працівники тут багато років працюють і вважають цей центр своєю вотчиною", - наголосив Іонов.

Нагадаємо, у серпні повідомлялося, що Росія заблокувала роботу Культурного центру України у Москві, тоді як аналогічні російські центри продовжували діяти у Києві та Львові.

Залиште свій коментар

Вибір редакції