У Москві та області через спалах коронавірусу вводять обов'язкову вакцинацію зайнятого населення

У Москві та області через спалах коронавірусу вводять обов'язкову вакцинацію зайнятого населення

Associated Press

Напередодні у російській столиці посилили карантинні обмеження.

У Москві та області через складну ситуацію з коронавірусом ввели обов'язкову вакцинацію людей, які працюють в сфері торгівлі та послуг. 

Як повідомляє оперативний штаб столиці РФ, у зв'язку з вкрай важкою епідеміологічною ситуацією головний санітарний лікар по Москві ухвалив 16 червня постанову про обов'язкову вакцинацію 60% зайнятих мешканців міста - працівників сфери послуг.

Зазначається, що з метою виконання цієї постанови мер Москви Сергій Собянін ухвалив указ, який визначає механізм та порядок його реалізації, а саме:

  • до 1 липня має бути створена необхідна інформаційна система, яка дозволяє контролювати процес досягнення необхідних показників вакцинації відповідно до постанови;
  • Департамент охорони здоров'я Москви має визначити потребу у вакцині, холодильному обладнанні, бригадах та пунктах щеплення;
  • для підтвердження виконання вимог постанови головного державного санітарного лікаря по Москві організації, індивідуальні підприємці в період від 1 липня до 15 липня надають у електронному вигляді з використанням особистого кабінету юридичної особи, відповідні відомості.

Згідно з постановою, до 15 липня зазначені категорії громадян мають отримати першу дозу вакцини, а до 15 серпня - другу.

"Москва перебуває на роздоріжжі всіх доріг. Саме по нас припадають найстрашніші удари пандемії. Саме тому нам насамперед потрібен надійний захист від небезпечної хвороби, від загибелі тисяч москвичів. Такий захист є - це вакцинація", - заявив Сергій Собянін.

Нагадаємо, раніше стало відомо, що фахівці виявили в Москві новий різновид коронавірусу, яка є зміненим "індійським" штамом. Медичні експерти з Великої Британії дійшли до висновку, що "індійський" штам коронавірусу, який постійно змінюється й дуже заразний, поширюється значно швидше, аніж інші мутації COVID-19. 

Новини світу: лідери G7 можуть вимагати нового розслідування походження коронавірусу

Новини світу: лідери G7 можуть вимагати нового розслідування походження коронавірусу
Наступна публікація