У Москві у співробітників Бібліотеки української літератури проводять обшуки

У Москві у співробітників Бібліотеки української літератури проводять обшуки

Фото: Reuters

Про це заявив адвокат директора бібліотеки.

Сьогодні, 14 грудня, в Москві слідчі проводять обшуки у співробітників Бібліотеки української літератури, що проходять свідками у справі щодо екстремізму, яку порушили стосовно директора Наталії Шаріної.

Як повідомив адвокат Шаріної Іван Павлов, обшуки почалися вранці у квартирах двох працівниць бібліотеки.

"Близько 7:20 ранку слідчі дії почалися у квартирах співробітників бібліотеки Ганни Павленко і Тетяни Мунтян", - сказав адвокат.

Нагадаємо, Наталю Шаріну затримали після обшуку в бібліотеці. За версією російського слідства, в 2011-2015 роках Шаріна, порушуючи закон РФ, поширювала серед відвідувачів видання Дмитра Корчинського, визнані російським судом екстремістськими та забороненими до використання. Нібито слідчі вилучили книги, що містять заклики до антиросійської пропаганди. 58-річному директору інкримінують "розпалювання національної ненависті і ворожнечі". Їй загрожує до п'яти років ув'язнення.

Завідувач відділом комплектування розповіла, що ОМОНівці підкинули в бібліотеку книги, які слідчі вилучили ще під час першого обшуку - в грудні 2010 року. Зокрема, книгу Корчинського "Війна в натовпі". Відтоді їх у бібліотеку не повертали.

Повʼязані теми:

Наступна публікація