У Москві вважають безперспективними переговори з Японією про мирний договір

Глава МЗС Росії повідомив про неможливість переговорів між Японією та Росією щодо Курил, поки в Токіо переважають радикальні підходи.

Москва не буде вести переговори про мирний договір з Японією, поки в Токіо переважають радикальні підходи з цієї проблеми. Про це заявив глава МЗС РФ Сергій Лавров у п'ятницю, 11 лютого.

"І звичайно, коли в Японії з питань мирного договору з Росією гору беруть радикальні підходи, а це відбувається періодично, причому, ці підходи поділяються державним керівництвом країни, звичайно ж, у таких умовах вести якусь розмову на цю тему безперспективно", - сказав Лавров після переговорів зі своїм японським колегою Сейдзі Маехарою.

За словами російського міністра, вирішення проблеми можливе виключно на основі чинних принципів міжнародного права: "Це наша позиція, інакше вся ця розмова буде просто безперспективною. Це вимагає дуже наполегливих, послідовних, без будь-якого штучного поспіху зусиль. Ми до цього готові, розраховуємо, що і японські наші колеги теж ".

Лавров також запропонував створити спільну з Японією комісію істориків з проблеми спірних територій, проте Маехара критично поставився до цієї ідеї.

Глава МЗС Японії підтвердив незмінність позиції Токіо на так звані "північні території", що є споконвічною територією Японії. "Що стосується територіальної проблеми наші позиції залишаються паралельними", - сказав Маехара, наголосивши на необхідності пошуку взаємоприйнятних рішень у цьому напрямку.

Нагадаємо, раніше президент РФ Дмитро Мєдвєдєв заявив, що його країна докладе всіх зусиль для стратегічної присутності на Курилах, а військові в регіоні повинні бути забезпечені сучасним озброєнням для забезпечення безпеки островів.

У відповідь генеральний секретар японського кабінету міністрів Юкіо Едано заявив, що в Токіо будуть уважно спостерігати за діями збройних сил Росії на Південних Курилах.

Раніше помічник президента Росії з міжнародних справ Сергій Приходько заявив, що суверенітет Російської Федерації щодо Курильських островів не підлягає перегляду.

Японія претендує на чотири острови Курильської гряди - Ітуруп, Кунашир, Шикотан і Хабомаї, посилаючись на двосторонній Трактат про торгівлю і кордони 1855 року. Позиція Москви полягає у тому, що південні Курили увійшли до складу СРСР (продовжувачем якого стала Росія) за підсумками Другої світової війни, і російський суверенітет над ними, що має відповідне міжнародно-правове оформлення, сумніву не підлягає.

Читайте також:

Росія закликала Японію не нагнітати негативні емоції навколо Курил

Росія розмістить на Курилах сучасне озброєння

Японія стурбована посиленням російських військових на Курилах

ВідеоРосія закликала Японію не нагнітати негативні емоції навколо Курил

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: