У Москві з'являться плакати про злочини Сталіна

Правова організація "Меморіал" у відповідь на ініціативу мерії розвісити плакати Сталіна, розмістить в Москві плакати, де буде згадано про його "найжорстокіші накази".

Правозахисна організація "Меморіал" пообіцяла розмістити в Москві плакати та стенди з інформацією про злочини Сталіна. Це стане відповіддю на ініціативу столичної мерії вивісити до 65-річчя Перемоги плакати, що розповідають про роль Сталіна у Великій Вітчизняній війні.

Рішення столичної влади викликало протести правозахисників. У заяві "Меморіалу" зазначається, що ідея розповісти москвичам про роль Сталіна є продовженням "повзучої реабілітації сталінізму".

Правозахисники закликають владу Москви відмовитися від своїх планів, обіцяючи в іншому випадку вивісити антисталінські плакати. На думку "Меморіалу", "поява портретів Сталіна в День Перемоги ображає пам'ять полеглих".

"Народ виграв війну, незважаючи на всі злочини Сталіна. Перемога дісталася жахливою ціною, яку ще досі не підрахували сповна. Головний сенс святкування Дня Перемоги - висловити слова вдячності тим, хто насправді здобував цю Перемогу. Їх, на жаль, залишилося вже зовсім небагато. Вони і тільки вони повинні бути в центрі уваги цього дня", - йдеться у заяві "Меморіалу".

Керівник організації Арсеній Рогінський підкреслив, що мільйонні втрати Радянського Союзу в роки Другої світової війни лежать на совісті Сталіна, який у 1937-38 роках репресував багатьох командирів Червоної Армії і уклав у 1937 році пакт про ненапад з гітлерівською Німеччиною.

Раніше Рогінський відзначав, що поява інформаційних стендів про роль Сталіна у війні буде виправдано тільки якщо в них буде згадано про "безглузді мільйонні втрати" і його "найжорстокіші накази".

У відповідь на звинувачення правозахисників керівник столичного комітету з реклами, інформації та оформлення Володимир Макаров пояснив, що інформація про Сталіна з'явиться тільки в десяти місцях, а не по всьому місту.

Мер Москви Юрій Лужков підтримав ініціативу підлеглих і пообіцяв розміщувати портрети Сталіна не тільки в День Перемоги, але й з інших урочистих приводів. При цьому Лужков підкреслив, що не є "шанувальником Сталіна", а виступає за об'єктивність "у висвітленні історичних подій".

Читайте також:

"Компанію" Сталіну на московських плакатах може скласти Берія

Лужков вирішив частіше вивішувати на вулицях Москви портрети Сталіна

Стенди зі Сталіним у Москві пообіцяли зробити "нейтральними"

До Дня Перемоги Москву прикрасять стенди зі Сталіним

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: