У Москві заборонили націоналістів: вони перебираються у підпілля

Відомий російський націоналістичний Рух проти нелегальної імміграції заборонено прокуратурою Москви. Спецслужби звинуватили його членів в екстремізмі.

Прокуратура Москви припинила діяльність Руху проти нелегальної імміграції (РПНІ). Поки що - тимчасово, але очікується, що незабаром через суд націоналістичну організацію заборонять повністю.

Відповідне рішення вручили лідеру руху Володимиру Єрмолаєву перед прес-конференцією, яка була присвячена діяльності організації у випадку її заборони.

Причинами заборони є підозри в причетності РПНІ до екстремістської діяльності, у тому числі і до заворушень на Манежній площі. Лідери руху готові продовжувати громадську діяльність, і при цьому попередили, що багато їхніх прихильники можуть після заборони організації піти в підпілля.

Висновку про те, що РПНІ є екстремістським рухом, прокуратура дійшла в результаті перевірки, в основу якої лягли матеріали спецслужб.

"Цілі та дії зазначеного громадського об'єднання спрямовані на здійснення екстремістської діяльності, що спричинило за собою порушення прав і свобод людини і громадянина, заподіяння шкоди особистості, здоров'ю громадян, суспільству і державі або створює реальну загрозу заподіяння такої шкоди", - процитував документ з прокуратури Єрмолаєв.

За даними джерел в спецслужбах, РПНІ (втім як і інші організації націоналістів, у тому числі офіційно незареєстровані) перебуває під постійним контролем правоохоронних органів.

Швидше за все, настільки кардинальне рішення щодо РПНІ було ухвалене після заворушень на Манежній площі в грудні 2010 року. За словами джерела, є оперативна інформація про причетність руху до тих подій.

Проте всі звинувачення правоохоронних органів на свою адресу в РПНІ називають провокаціями.

"Ми не представляли реальної загрози, допомагали повернути невдоволення націоналістично налаштованих людей в конструктивне русло. Якщо є легальна організація з публічними людьми, то їх завжди можна знайти і налагодити діалог. Зовсім інша справа, коли діють нелегальні підпільні групи. Ми активно взаємодіяли з міліцією, погоджували свої акції, брали на себе певні зобов'язання. Якщо нас заборонять, то ця система взаємодії буде зруйнована", - сказав Володимир Єрмолаєв.

Він нагадав, що РПНІ неодноразово виступав організатором "Російського маршу", і жодних заворушень при цьому не відбувалося.

Лідер забороненого минулого року "Слов'янський союз" Дмитро Дьомушкін переконаний, що його колеги по націоналістичному руху повторять долю його організації. При цьому, спираючись на свій досвід, він передбачив, що слухання в суді про заборону РПНІ пройдуть в закритому режимі.

Читайте також:

У Росії діють понад 150 радикальних банд неонацистів

Тисячі націоналістів вийшли на "Російський марш" в Москві

Націоналісти: пам'ятник Сталіну в Запоріжжі підірвала ФСБ Росії

Путін висловився щодо ксенофобії в Росії: потрібно "воювати з радикалами"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: