У Москві запалили другий Вічний вогонь

У столиці Росії відбулася церемонія запалювання другого Вічного вогню. До 9 травня у Москві загориться ще ще й третій.

На Поклонній горі пройшла церемонія запалювання другого в Москві Вічного вогню в пам'ять про героїв Великої Вітчизняної війни.

Церемонія розпочалася об 11:00 за московським часом (10:00 зп київським) в Олександрівському саду, де учасник Великої Вітчизняної війни, голова Московського комітету ветеранів війни Іван Слухай, Герой Росії Олександр Борисевич і активіст дитячого військово-морського клубу "Североморец" Олександр Аніскін запалили від Вічного вогню біля Могили Невідомого солдата факел.

Після цього факел на бронетранспортері у супроводі ескорту мотоциклістів був доставлений на Поклонну гору, де від нього запалили Вогонь Пам'яті і Слави. Право запалити вогонь отримали учасник битви за Москву, колишній секретар ЦК КПРС Володимир Долгих, Герой Росії полковник В'ячеслав Сивко і член Московської дитячої громадської організації "Співдружність" Микола Зімагоров.

Після запалювання Вічного вогню біля нього був виставлений пост з курсантів військових училищ столиці. Передбачається, що подібний "дитячо-юнацький пост номер 1" з числа учасників дитячих патріотичних організацій, курсантів та студентів буде виставлятися у святкові та пам'ятні дні.

Крім того, до 9 травня в Москві загориться ще й третій Вічний вогонь - на Преображенському цвинтарі, де поховані понад 10 тисяч бійців і командирів Червоної Армії. На сайті управи району Преображенське говориться, що церемонія також пройде 30 квітня.

Вічний вогонь на Преображенському цвинтарі став першим Москві: його запалили в 1956 році від Вічного вогню на Марсовому полі в Ленінграді (вогонь в Олександрівському саду був запалений лише в 1967 році). Він горів протягом майже 50 років, однак на час ремонту його відключили. Після капітальної реконструкції його знову запалять від Вічного вогню біля Могили Невідомого солдата.

Читайте також:

У Севастополі загасили вічний вогонь

ЧФ Росії розпочав підготовку до військового параду в Севастополі

Україна і Росія проведуть військові навчання на морі вперше за 7 років

У параді Перемоги в Севастополі вперше візьмуть участь кораблі Росії і України

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: