У Москві затримали десятки опозиціонерів, які вимагали відставки Лужкова

"День гніву" — акції російських опозиційних партій, рухів і груп на захист інтересів людей від погіршення соціально-економічного стану. В ході мітингів висуваються також і політичні вимоги.

У центрі Москви 28 червня затримано десятки опозиціонерів, які вимагали відставки мера міста Юрія Лужкова.

Серед затриманих координатор "Лівого фронту" Сергій Удальцов і лідер руху "За права людини" Лев Пономарьов.

Як повідомив по телефону радіостанції сам Удальцов, "о 19:00 ми намагалися почати акцію "День гніву", - мерія не узгодила її під надуманим приводом. Ми вирішили проводити цивільний флэшмоб - дістали чорні листки паперу, символізуючи недовіру Лужкову, уряду Москви і, вимагаючи його відставки, стояли з ними мовчки. Буквально за хвилину налетіла міліція, там вся площа була уставлена вантажівками з солдатами внутрішніх військ і з ОМОНом, і почали бити".

За словами Удальцова, його придушили, завалили і півплощі протягнули просто по асфальту, руки здерли до крові. "Я зараз в "автозаку", у мене кров йде, жодної допомоги не надають, везуть кудись, дихати нічим. Дотягли також ще близько 20 чоловік в "автозак"...", - зазначив Удальцов.

За його словами, всіх затриманих везуть кудись в невідомому напрямі по Садовому кільцю. "Загалом, якесь твориться жахливе беззаконня", - заявив Удальцов.

Учасники акції, незважаючи на заборону влади, зібралися 28 червня увечері біля пам'ятника Юрію Долгорукому напроти будівлі мерії Москви.

Головні вимоги - негайна відставка мера Лужкова, розпуск Московської міської думи, відновлення прямих виборів глав регіонів Росії, розширення повноважень органів місцевого самоврядування.

Нагадаємо, "День гніву" — акції російських опозиційних партій, рухів і груп на захист інтересів людей від погіршення соціально-економічного стану. В ході мітингів висуваються також і політичні вимоги.

Читайте також:

У Москві міліція розігнала мітинг опозиції кийками

У Москві затримано російського опозиціонера Едуарда Лімонова

В Москві затримують "незгодних"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: