У Москві збирається мітинг на захист російських журналістів

Російські "читачі, слухачі та глядачі" зберуться на мітинг в Москві, що захистити російських журналістів.

Мітинг "читачів, слухачів і глядачів" відбудеться в неділю, 5 грудня, на Пушкінській площі Москви. За словами організаторів, захід буде спільним мітингом на захист журналістів. Оголошення про акцію з'явилося в співтоваристві громадської кампанії у справі побитого журналіста "Комерсанта" Олега Кашина. Мітинг узгоджений з владою і почнеться о другій годині дня.

Втім, акція повинна привернути увагу не тільки до справи Кашина або інших покалічених або убитих журналістів - "не тільки Бекетова, Домнікова, Політковської, Бабурової, Євлоєва, Щекочихіна і десятків, сотень інших".

"Ми хочемо публічно нагадати всім обставини нападу на цих людей, щоб нападники були покарані. Щоб злочинців шукали не тільки в перший день після вчинення нового злочину", - йдеться в повідомленні організаторів.

Як повідомив один з організаторів акції Віталій Шушкевич, цей мітинг збирає та ж команда, що збирала пікет 11 листопада на Пушкінській площі. Це знайомі Олега Кашина з опозиційних рухів і студенти журфаку МДУ. При цьому мітинг присвячений всім журналістам і не несе ніякого політичного забарвлення (учасників просять приходити без символіки рухів).

Назва акції запозичена з пронизливої промови Леоніда Парфьонова, яку той виголосив у кінці листопада, коли отримував премію імені Владислава Лістьєва. "На професійний ризик журналіст йде заради своєї аудиторії. Журналіста б'ють не за те, що він написав, сказав чи зняв, а за те, що це прочитали, почули чи побачили", - сказав Парфьонов.

Читайте також:

У Москві міліція розігнала мітинг опозиції кийками

Леонід Парфьонов констатував смерть російської тележурналістики

Російський журналіст Кашин написав першу колонку після побиття

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: