У МОЗ розповіли, скільки українців перебуває на заблокованому судні, де виявили спалах коронавірусу

У МОЗ розповіли, скільки українців перебуває на заблокованому судні, де виявили спалах коронавірусу

Фото: Associated Press

На судні оголошено карантин.

На борту круїзного лайнера Diamond Princess, який виявився заблокованим біля берегів Японії через спалах китайського коронавірусу, перебуває 26 українців. У десяти осіб, які опинилися на судні, медики підтвердили інфікування коронавірусом 2019-nCoV. Чи є серед них громадяни України, поки невідомо.

Про це інформують у Центрі громадського здоров’я МОЗ України.

Зазначається, що про спалах смертоносного коронавірусу на круїзному лайнері влада Гонконгу повідомила 2 лютого. Інфікованим виявився пасажир, який був на борту лайнера від 20 січня 2020 року. Новий коронавірус у нього діагностували 25 січня після висадки у Гонконзі. 

У зв'язку з цим, від четвертого лютого судно перебуває на карантині, а пасажири та члени екіпажу, які контактували з цим чоловіком або мають підозру на вірус, проходять ПЛР-дослідження. В 237 пасажирів та членів екіпажу медики взяли зразки для аналізу. 

Наразі отримано результати тестування для 31 зразку, десять з яких виявились позитивними на коронавірус 2019-nCoV. Чи є серед інфікованих українці, нині з’ясовує Центр громадського здоров’я. Загалом, за інформацією відомства, на борту лайнера перебуває 26 громадян України.

У пресслужбі наголосили, що круїзний лайнер здійснює рейс без заходу у порти України. Про цей інцидент вже  поінформовано українську прикордонну службу.

Нагадаємо, вірус, який схожий на застуду, але, на відміну від неї, дуже швидко вражає легені й інші органи, розпочався з ринку морепродуктів у китайському місті Ухань. Нині сам ринок зачинений і огороджений поліційною стрічкою, а у місті активно відбуваються заходи із знезараження. Посилено контроль в аеропортах не лише Китаю – Таїланд, Австралія та Японія ретельно стежать за пасажирами. 

Відомо, що вірус з китайського Уханя належить до великої родини коронавірусів. Розповсюдження хвороби розпочалося з ринку тварин. Вірус передається повітряно-крапельним шляхом тваринам, людям. Спалах вірусу припав на найгірший час - святкування китайського Нового року. Адже саме цього тижня громадяни Піднебесної активно мандрують - приїжджають на свята до родичів як всередині країни, так і з-за кордону. 

26 січня стало відомо, що смертоносний коронавірус з Китаю може передаватися в інкубаційний період, коли людина навіть не підозрює, що вона хвора. Інкубаційний період триває від одного до 14 днів. 

30 січня Всесвітня організація охорони здоров'я за підсумками екстреної наради оголосила спалах коронавірусу надзвичайною ситуацією міжнародного значення. Це стало опосередкованим визнанням того, що стримати поширення хвороби не вдається і вона з локальної проблеми набуває глобального масштабу. 

Базові рекомендації для уникнення зараження коронавірусом:

  • уникати контактів з тваринами;
  • не їсти сире або погано оброблене м'ясо;
  • уникати контактів з людьми, у яких є ознаки захворювання;
  • регулярно та ретельно мити руки.

Що відомо про загадкову недугу, як вона виникла та чому викликає занепокоєння у медиків – читайте у матеріалі ТСН.ua.

Через підозру на коронавірус у Харкові шпиталізували 6 громадян Китаю

Через підозру на коронавірус у Харкові шпиталізували 6 громадян Китаю

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус
Наступна публікація