Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Міста без електрики і сотні загиблих. Мозамбік живе у режимі надзвичайного стану через циклон

У країні також триденний траур.

Уряд Мозамбіку оголосив в країні надзвичайний стан через циклон "Ідай" -  найпотужніший за останній десятиліття у Південній Африці, пише Deutsche Welle.

Напередодні ввечері президент Мозамбіку Філіпе Ньюс провів засідання у портовому місті Бейра, яке найбільше постраждало від шторму – майже 90% території зруйновано. У ньому тиждень півмільйона людей живуть без електрики, деякі райони міста залишаються непридатними для життя, адже опинилися нижче рівня моря.

У Мозамбіку також оголосили триденну жалобу за жертвами стихії. Наразі називають цифру в 350 осіб.  Президент Мозамбіку Філіпе Ньюс каже, що циклон міг забрати життя тисячі людей. Точну кількість загиблих і повний ступінь зруйнування стануть відомим після того, як відступить паводок. Дощі ж на території країни триватимуть щонайменше до четверга.

Шторм четвертої категорії дістався східного узбережжя Африки 15 березня. Сила вітру сягала 160 кілометрів на годину. Він пронісся Мозамбіком і попрямував до Зімбабве. У країнах почалися паводки через підвищення рівня води у річках. За інформацією ООН, шторм зачепив 1,5 мільйона людей,  без даху над головою могли залишитися 400 тисяч осіб, 

ВідеоЗнищений внаслідок циклону "Ідай" урожай загрожує Мозамбіку голодом

Найпотужніше стихійне лихо в південній півкулі за всю історію - так уже назвали циклон "Ідай", який лютує нині в Мозамбіку. Загиблих унаслідок шторму та повені - більше тисячі. Безпритульних - десятки тисяч. А знищений урожай загрожує країні голодом.  

Знищений внаслідок циклону "Ідай" урожай загрожує Мозамбіку голодом

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції