У мусульман розпочався священний місяць Рамадан

Протягом усього дня - до заходу сонця - мусульманам забороняється їсти і пити, курити, вдаватися до розваг. У Рамадан віруючі просять у Всевишнього відпущення гріхів.

Поява 10 серпня на вечірньому небосхилі тоненького серпа молодого півмісяця ознаменувала у більшості країн Близького Сходу та Північної Африки початок священного для мусульман посту Рамадан.

11 серпня стане першим з 30 днів поста в Єгипті, Йорданії, Ємені, Катарі, Кувейті, Лівії, Лівані, ОАЕ, Палестинській автономії, Саудівській Аравії. В Індонезії, Малайзії і Туреччині пост розпочнеться у четвер.

Цього року Рамадан випав на середину серпня, і через довгий світловий день стане для віруючих надзвичайно складним випробуванням, оскільки протягом усього дня (від світанку і до заходу сонця) вони не зможуть не тільки їсти, але і пити.

З огляду на складні погодні умови, влада деяких арабських країн вирішила хоч якось полегшити пост. Так, в Єгипті на час Рамадану вирішено перейти на зимовий час, що дозволить на одну годину наблизити захід сонця. Після закінчення Рамадану відбудеться повернення до літнього часу. А в ОАЕ днями була оприлюднена фетва (релігійне розпорядження), яка дозволила робітникам, що працюють на сонці, не дотримуватися посту, щоб не завдати шкоди здоров'ю й уникнути обезводнення.

У Рамадан віруючі просять у Всевишнього відпущення гріхів та підносять молитви, в тому числі спеціальну - "Тарава", яка читається лише в цей священний місяць, а також проводять багато часу за читанням Корану.

Протягом дня мусульманам забороняється їсти і пити, курити, вдаватися до розваг. Після вечірньої молитви наступає час легкої їжі, зазвичай фініків, горіхів, молочних продуктів. Потім можна поїсти більш суттєво. Незадовго до сходу сонця віруючих будить барабанний бій, щоб всі встигли з'їсти легкий сніданок. Посту можуть не дотримуватися хворі люди, мандрівники, а також вагітні жінки.

Читайте також:

В Афганістані таліби публічно стратили вагітну жінку

Мусульмани Індонезії півроку молилися у бік Сомалі

Вперше немусульманам дозволять жити у священній Медіні в Саудівській Аравії

Кожен четвертий мешканець Землі - мусульманин

ВідеоУ мусульман розпочався священний місяць Рамадан

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: