У МВФ готуються до "більш серйозного удару" коронавірусу по світовій економіці

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Директорка фонду зізналася, що достовірних прогнозів наразі не може дати ніхто.

Ситуація з поширенням у світі коронавірусу не вичерпала свого впливу на глобальні економічні процеси. Таку думку озвучила на Мюнхенській конференції з питань безпеки директорка МВФ Крісталіна Георгієва, повідомляє Укрінформ.

Очільниця фонду заявила про недоречність на поточному етапі оцінок впливу хвороби на економічні процеси у світі. "Я почуваюся дуже некомфортно, коли хтось намагається спрогнозувати вплив коронавірусу. Ми дійсно наразі не знаємо точно, що буде далі", - зізналася вона.

Георгієва пояснила, що фахові дослідження з цього питання будуть готові приблизно за декілька тижнів, але вже зараз зрозуміло, що порівняння з впливом вірусу SARS у 2002-2003 роках не є коректними. "Це далеко від епідемії SARS. Нинішній вірус – інший, Китай зараз інший і світова економіка зараз дуже відрізняється від тієї, що ми пам'ятаємо на початку 2000-х років", - пояснила директорка-розпорядниця фінансової установи.

Фотогалерея Коронавірус COVID-19 під мікроскопом (5 фото)

За словами керівниці МВФ, аналітики зараз уважно спостерігають за ситуацією. "З нашої точки зору, дуже важливо уважно стежити за тим, як розвиватимуться події впродовж наступних кількох тижнів, коли китайські фабрики відкриються знову, як цей вірус поширюватиметься всередині Китаю і за його межами", - сказала вона. "Потім ми можемо узгодити та скоординувати заходи на захист світової економіки від більш серйозного удару", - додала Георгієва.

коронавірус у світі, дані на 11 лютого інфографіка
ТСН.ua

Нагадаємо, спалах вірусу розпочався з ринку морепродуктів та тварин у китайському місті Ухань. Він викликає симптоми, схожі на застуду, але швидко вражає легені й інші органи. Патоген належить до великої родини коронавірусів. Хвороба поширилася вже на десятки країн. Двоє українців підхопили вірус на круїзному лайнері.

Всесвітня організація охорони здоров'я дала офіційну назву новому вбивчому коронавірусу з Китаю - COVID-19. У самому Китаї його раніше назвали NCP (Novel Coronavirus Pneumonia), що означає - пневмонія, яка викликається новим типом коронавіруса.

Перша вакцина від цього типу коронавірусу з'явиться не раніше, ніж через півтора року.

Схоже, джерелом спалаху коронавірусу є якась тварина. Водночас відомо, що вірус може передався і від людини людині повітряно-крапельним шляхом. Є підозри, що недуга може передаватися навіть в інкубаційний період, коли носій хвороби не підозрює, що інфікований.

Всесвітня організація охорони здоров'я за підсумками екстреної наради оголосила спалах коронавірусу надзвичайною ситуацією міжнародного значення. Це стало опосередкованим визнанням того, що стримати поширення хвороби не вдається і вона з локальної проблеми набуває глобального масштабу. 

Базові рекомендації для уникнення зараження коронавірусом:

  • уникати контактів з тваринами;
  • не їсти сире або погано оброблене м'ясо;
  • уникати контактів з людьми, у яких є ознаки захворювання;
  • регулярно та ретельно мити руки.

Детальніше про те, що відомо про загадкову недугу, як вона виникла та чому викликає занепокоєння у медиків – читайте у матеріалі ТСН.ua.

Залиште свій коментар

Вибір редакції