Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У МВС Росії спростували інформацію про знищення облікових карток репресованих за часів СРСР

Раніше ЗМІ повідомили, що російські правоохоронці почали знищувати інформацію про ув’язнених ГУЛАГу.

Заступник міністра внутрішніх справ Росії Ігор Зубов заявив, що облікові картки всіх репресованих часів Радянського союзу є документами суворої звітності, а тому мусять зберігатися вічно.

Про це повідомляє прес-служба Ради з розвитку громадянського суспільства та прав людини при президенті РФ.

"Інший член міжвідомчої групи, який брав участь у засіданні, статс-секретар, заступник міністра внутрішніх справ Росії Ігор Зубов відповів, що картки є документом суворої звітності і підлягають зберіганню вічно. Що стосується відсутності картки того чи іншого конкретного ув'язненого, то це питання слід розглядати окремо", - йдеться у повідомленні.

Раніше директор Музею історії ГУЛАГу Роман Романов у листі раднику президента Росії повідомив, що правоохоронці почали знищувати картки з відомостями про репресованих за часів Радянського союзу. За його словами, це відбувається на підставі засекреченого міжвідомчого наказу 2014 року. Інформацію про знищення картотек у музеї дізнались від дослідника Сергія Прудівського, який шукав відомості про заслання на магаданську землю. Виявилось, що справу знищили в 1955 році, так само вчинили і з архівною карткою.

Залиште свій коментар

Вибір редакції