У Мєдвєдєва дух захоплює від кількості пляшок горілки, випитих росіянами

Президент РФ вважає, що попри національні особливості його народу, 18 літрів чистого спирту на людину в рік, це трохи забагато.

Президент РФ Дмитро Мєдвєдєв в Сочі в середу відкрив нараду "Про заходи по зниженню вжитку алкоголю в Росії".

Як заявив глава російської держави, не дивлячись на раніше прийняті заходи по зниженню вжитвання алкоголю в країні, алкоголізм в Росії перетворився на національне лихо.

Проблему алкоголізму з президентом на зустрічі обговорюють глави профільних міністерств і відомств, у тому числі начальник створеної 1 січня 2009 року Федеральної служби по регулюванню алкогольного ринку, глави ряду регіонів, депутати.

Як відзначив президент РФ, за останні роки були посилені умови виробництва і звороту алкогольної продукції, обмежена досить серйозно реклама спиртного, строгішим стало покарання за водіння автомобіля в нетверезому вигляді. По зауваженню Мєдвєдєва, не дивлячись на всі ці заходи, "про якісні зміни говорити доки не доводиться". Президент додав, що і ні про які взагалі зміни мова не йде, тому що жоден із заходів не допоміг.

За словами глави держави, проблема вжитку алкоголю в Росії залишається украй гострою. Медведев нагадав, що, за даними Мінздравсоцрозвитку, в Росії на кожну людину, включаючи немовлят, в даний час в рік доводиться близько 18 літрів чистого алкоголю.

"Самі можете перерахувати це в кількість пляшок горілки - дух захоплює!" – додав Мєдвєдєв, звертаючись до учасників наради.

За оцінкою президента, цифра алкоголю, що вживається в рік, в два рази перевищує рівень, який Усесвітня організація охорони здоров'я визначила як рівень, небезпечний для життя і здоров'я людини.

Президент на нараді запропонував ряд заходів по зниженню вжитку алкоголю, перш за все серед молоді. Як відзначив Мєдвєдєв, адже "звичка пити з приводу і без може привести до важкої алкогольної залежності в досить короткий термін".

За статистикою, щодня або через день слабкоалкогольні напої і пиво п'ють третину хлопців і майже 20% дівчат, повідомив президент.

На думку глави держави, необхідно "навести лад в роботі роздрібних мереж і торгівельних крапок і посилити відповідальність за продаж алкоголю неповнолітнім". Як відзначив Мєдвєдєв, хоча в Росії заборонений продаж алкоголю особам, молодшим 18 років, ця вимога часто ігнорується, чого не було в радянські часи.

На нараді Мєдвєдєв запропонував активніше використовувати профілактичні заходи по боротьбі з алкоголізмом і враховувати досвід зарубіжних країн в цій сфері.
Президент заявив, що "пияцтво - це вікова проблема, і в короткі терміни її не вирішити". Проте, за словами Мєдвєдєва, цю дорогу проходили багато зарубіжних країн.

"І скільки б у нас не говорили різних речей, що у нас це закладено в стереотипи поведінки, що боротися в Росії з цим практично неможливо, потрібно визнати, що ці країни були в цих питаннях досить успішні", - сказав Мєдвєдєв.

Нагадаємо, що уряд РФ збирається понизити рівень вжитку алкоголю з 18 літрів в рік до 8. На пропаганду здорового способу життя виділено 500 млн рублів з бюджету.

З 1 вересня, згідно указу президента, міцні алкогольні напої перестануть продавати на всіх привокзальних площах країни.

Читайте також:

Росіяни найбільше бояться кризи, алкоголізму й НАТО

Київрада оголосила війну алкоголікам й наркоманам

Вчені дізналися, як алкоголь шкодить мозку

Путін порадив росіянам менше пиячити

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: