У Мєдвєдєва задумалися про помилування Ходорковського

Мєдвєдєв попросив членів Ради з прав людини підготувати експертний висновок по справі Ходорковського, але нічого конкретно не пообіцяв.

Рада при президенті РФ зі сприяння розвитку громадянського суспільства і прав людини могла би розглянути питання про подачу прохання про помилування екс-глави НК ЮКОС Михайла Ходорковського, якщо треті особи мають право робити це, заявив у понеділок журналістам голова організації Михайло Федотов.

Як відомо, в кінці грудня Михайло Ходорковський і Платон Лєбєдєв були засуджені судом до 14 років позбавлення волі за розкрадання нафти і легалізацію доходів, отриманих злочинним шляхом.

"Я не знаю процедуру помилування, якщо вона допускає можливість, коли не учасники процесу заявляють клопотання про помилування, це може бути розглянуто радою", - сказав голова Ради. У той же час захист Ходорковського вказує на те, що президент РФ може особисто вирішити питання про помилування засуджених без будь-яких прохань.

"Повноваження президента в питаннях помилування не обмежені ніким", - сказав в понеділок адвокат екс-голови ЮКОСа Вадим Клювгант. Як зазначив юрист, про помилування може попросити будь-яка третя особа. "Закону про помилування у нас немає, є процедура, яка регулює питання розгляду клопотання, але вона носить підзаконний характер", - додав адвокат. За словами Клювганта, це суверенне право президента - помилувати за клопотанням чи без нього.

Раніше захисники Ходорковського неодноразово заявляли, що просити про помилування свого клієнта не будуть. У кінці січня цього року Дмитро Мєдвєдєв заявив, що вкрай негативно ставиться до спроб тиску на нього з приводу роботи судової системи в Росії, в тому числі у зв'язку зі справою Ходорковського і Лєбєдєва.

"Я вважаю, що розмови про недосконалість судової системи, а також спроби тиску, в тому числі і на мене як на президента країни, в цьому плані носять абсолютно деструктивний ефект", - заявив президент, відповідаючи на запитання, чи не хотів б він покласти край кримінальному переслідуванню Ходорковського.

"Вони змушують думати всіх інших, що в Росії настільки недосконала судова і правова система, що можна сказати президентові:" Ви поміняйте вирок у справі Ходорковського, і тоді ми переконаємося в тому, що ваша правова система не безнадійна, а хоч якось працює ". Але це неприйнятно", - заявив Мєдведєв.

Тим часом 1 лютого Мєдвєдєв попросив членів Ради з прав людини підготувати експертний висновок по ряду резонансних справ, зокрема, у справах Ходорковського та юриста Сергія Магнітського, який помер в СІЗО.

Читайте також:

Ходорковський написав Мєдвєдєву листа про тотальний занепад Росії

Ходорковський пожалів Путіна і побажав йому любові "не тільки від собак"

Путін порівняв Ходорковського з Аль Капоне

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: