У Мюнхені оприлюднили скандальний план про завершення війни в Україні. Після критики документ з сайту зник

Дата публікації
Поділитись:
WhatsApp
Viber
У Мюнхені оприлюднили скандальний план про завершення війни в Україні. Після критики документ з сайту зник

Associated Press

МЗС України план засудило.

Найбільший неформальний форум у сфері безпеки почався скандалом. У день відкриття 56 Конференції з питань безпеки там поширили план припинення війни в Україні. Документ, створювали міжнародні організації у співпраці з Росією. Згадок про російську агресію там уникають. Натомість пропонують Україні відновити співпрацю з РФ без повернення Криму. 

МЗС України план засудило і заявило, що текст не відповідає офіційній позиції держави. Організатори згодом визнали, що на сайті документ опинився випадково і текст звідти прибрали. Яку картину світу показав форум у перший день роботи і яке там місце України — у сюжеті ТСН.19:30. 

Промову-відкриття президент Німеччини, колишній дипломат почав з того, що роздавав на горіхи. Претензії висловлює Росії, Китаю, Сполученим Штатам. Там, мовляв, свої інтереси ставлять вище інших. Росія це показала, анексувавши український Крим.

"По праву чи ні Росія ображена і вітдсторонена. Вона не тільки порушила міжнародне право і анексувала Крим, але й зробила військову силу і насильницьке порушення кордонів на європейському континенті частиною своєї політики. Наслідками стали конфронтація, втрата довіри, невпевненість і непрогнозованість", заявив президент ФРН Франк-Вальтер Штайнмаєр.

Європа не може дозволити собі все більшу відчуженість Росії, вважає німецький президент. Для цього потрібна дієва політика Європи щодо Росії, яка складається не тільки з санкцій і звинувачень, каже Штайнмайер. 

Згодом прем'єр Канади Джастін Трюдо заговорив про збиття українського літака в Ірані і згадує іншу трагедію, до якої Росія причетна напряму: "Коли я дізнався про трагедію, передусім зателефонував до Нідерландів моєму колезі Марку Рютте. Нідерланди вже пережили таку біду, коли був збитий малазійський Боїнг. Це жахливо, коли руйнуються людські життя, але ще страшніше, коли це відбувається знову і знову".

Без повернення Криму: у Мюнхені поширили скандальний план припинення війни в Україні

Без повернення Криму: у Мюнхені поширили скандальний план припинення війни в Україні

Утім тут визнають, що зробити світ безпечнішим усі лідери, що зібралися в Мюнхені в ці дні не можуть, або не хочуть.

Песимістично показують картину світу тут у Мюнхені. Нові безпекові кризи  відтісняють у забуття інші гарячі точки.  Захід не в стані на це швидко і ефективно реагувати. 

Нагадати про війну в Україні вперше сюди прилетить Володимир Зеленський. Слово президент отримає завтра на дискусії по Україні, поряд з ним будуть два американські сенатори - демократ Крістофер Мерфі та республіканець Рон Джонсон. Нещодавно вони були в Києві і обіцяли підтримку Штатів. 

Україна в Мюнхені ще раз нагадує про головну мету в сфері оборони: "НАТО - наша стратегічна мета, ми від неї не відійдемо", -каже Андрій Загороднюк. 

Також від України в Мюнхені буде глава МЗС України Вадим Пристайко, глава НАК Нафтогаз Андрій Коболєв. Від самого початку роботи конференції за її перебігом спостерігає і колишній президент України Петро Порошенко

Кореспондентка ТСН Наталія Фібріг.

Наступна публікація