У МЗС Білорусі відреагували на заклики розмістити російську військову базу в країні

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Міністр закордонних справ заявив, що таке розміщення "безглузде".

В Білорусі не розглядають можливість розміщення на своїй території російської військової бази та називають цей варіант "безглуздим". Раніше в Думі РФ перший заступник голови комітету з оборони Андрій Красов говорив, що військова база могла б стати для республіки "парасолькою безпеки".

Про це 1 жовтня повідомляє РБК, з посиланням на слова міністра закордонних справ Білорусі Володимира Макея.

Глава зовнішньополітичного відомства заявив, що в розміщенні російської військово-повітряної бази на території Білорусі "немає ні практичного, ні політичного, ні військового сенсу".

"З урахуванням розвитку сучасних технологій в цьому немає сенсу. Навіщо розміщувати на території Білорусі військово-повітряну базу, про що і йшла мова, якщо сьогодні ракети можуть буквально за лічені хвилини досягти іншого континенту, зворотного боку нашої планети. Якби Білорусь розмістила на своїй території якісь додаткові військові об'єкти, я не думаю, що це сприяло б зміцненню стабільності, безпеки в нашому регіоні" – сказав Макей.

Своєю чергою речник президента РФ Дмитро Пєсков зазначив, що поки перемовини про це не ведуться. 

"Між Росією і Білоруссю існує досить значний обсяг союзницьких зобов'язань. Всі вони компенсують відсутність подібного пункту базування або бази", – сказав він.

Раніше глава російського МЗС Сергій Лавров назвав відмову Білорусі від військової бази РФ "неприємним епізодом".

"Це дійсно неприємний епізод. Але головне не форма, а зміст: президент Республіки Білорусь Олександр Григорович Лукашенко неодноразово підкреслював, що його країна на 100% союзник Росії, і що армію республіки потрібно розглядати як захищає наші спільні інтереси і нашу спільну територію", - зазначив Лавров в інтерв'ю газеті "Комерсант".

Нагадаємо, у вересні Росія спільно з Білоруссю провела масштабні війскові навчання "Щит Союзу-2019", до яких були залучені 230 танків, 240 артилерійських систем, 190 систем залпового вогню та до 70 військових літаків і бойових гелікоптерів.

Згідно з опублікованим російськими ЗМІ текстом ухваленої "Програми дій Білорусі та Росії щодо реалізації положень договору про створення Союзної держави" інтеграція економік обох країн стане навіть вищою, ніж в Європейському союзі. Однак там не згадуються такі галузі як оборона, держбезпека, суд, правоохоронні органи, освіта, охорона здоров’я, наука та державне управління.

Відео Поглинання Білорусі: Кремль оголосив про початок економічної інтеграції країн

Об'єднання в союзну державу Білорусі та Росії. Країни вже заявили, що активно розробляють так звану програму економічної інтеграції. І початися вона може цієї зими. Власне, договір про створення союзу держав Москва і Мінськ підписали ще 20 років тому. От тільки тоді Лукашенко аж ніяк не очікував, що на зміну Єльцину йому доведеться мати справу з Путіним. Тільки-но той прийшов до влади, білоруський очільник намагався дати задній хід. Утім, Кремль зі своїх лещат так просто не відпускає.  

Поглинання Білорусі: Кремль оголосив про початок економічної інтеграції країн

Залиште свій коментар

Вибір редакції