У МЗС Італії поскаржилися на фейкові новини про коронавірус та розповіли, чим це обернулося для країни

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Поширення вірусу в Італії негативно вплинуло на її туризм та економіку.

Стрімке поширення нового китайського коронавірусу в Італії призвело до "інфодеміі", яка шкодить економіці, туризму і науці держави. Голова МЗС країни Луїджі Ді Майо закликав ЗМІ не спотворювати реальну інформацію щодо хвороби в країні і висловив сподівання, що держави, які закрили авіапольоти до Італії, переглянуть своє рішення.

Про це заявив голова МЗС Італії Луїджі Ді Майо у четвер, 27 лютого, пише ANSA.

"Ми нарешті можемо повідомити про розмір цього явища. Це важливо, тому що ми бачимо поведінку низки країн, які блокують рейси або радять не їздити до Італії", - заявив він під час брифінгу.

На думку міністра, відкрита і чесна інформація допоможе іншим країнам ухвалити правильне рішення щодо взаємовідносин з Італією. Хоча, як уточнив Ді Майо, поки держави скасовують польоти до Венеції чи Мілана й радять своїм громадянам утримуватися від відвідування країни, в цілому.

Міністр також заявив, що за кордоном поширилося уявлення про те, що вірусом охоплена вся Італія. Але насправді, за його словами, лише 0,05% території країни де в карантині перебуває 0,09% населення."Діти продовжують ходити до школи, це означає, що і туристи можуть приїжджати", - сказав Ді Майо.

"Цими днями ми мали справу з величезною кількістю фейкової та некоректної інформації щодо тих, хто заразився, яка завдає колосальної шкоди економці країни (секторам туризму і бізнесу) і негативно впливає на репутацію нашого наукового співтовариства. Ситуація дійшла до того, що ми змушені говорити вже не стільки про епідемію, а скільки про інфодемію", - наголосив очільник італійського МЗС.

Нагадаємо, спалах вірусу розпочався з ринку морепродуктів та тварин у китайському місті Ухань. Він викликає симптоми, схожі на застуду, але швидко вражає легені й інші органи. Патоген належить до великої родини коронавірусів. Хвороба поширилася вже на десятки країн. Двоє українців підхопили вірус на круїзному лайнері.

Всесвітня організація охорони здоров'я дала офіційну назву новому вбивчому коронавірусу з Китаю - COVID-19. У самому Китаї його раніше назвали NCP (Novel Coronavirus Pneumonia), що означає - пневмонія, яка викликається новим типом коронавіруса.

Перша вакцина від цього типу коронавірусу з'явиться не раніше, ніж через півтора року.

Схоже, джерелом спалаху коронавірусу є якась тварина. Водночас відомо, що вірус може передаватися і від людини людині повітряно-крапельним шляхом. Є підозри, що недуга може передаватися навіть в інкубаційний період, коли носій хвороби не підозрює, що інфікований.

Всесвітня організація охорони здоров'я за підсумками екстреної наради оголосила спалах коронавірусу надзвичайною ситуацією міжнародного значення. Це стало опосередкованим визнанням того, що стримати поширення хвороби не вдається і вона з локальної проблеми набуває глобального масштабу. 

Базові рекомендації для уникнення зараження коронавірусом:

  • уникати контактів з тваринами;
  • не їсти сире або погано оброблене м'ясо;
  • уникати контактів з людьми, у яких є ознаки захворювання;
  • регулярно та ретельно мити руки.

Детальніше про те, що відомо про загадкову недугу, як вона виникла та чому викликає занепокоєння у медиків – читайте у матеріалі ТСН.ua.

Плейлист 99 відео Спалах коронавірусу в Європі

Всесвітня організація охорони здоров'я за підсумками екстреної наради оголосила спалах коронавірусу надзвичайною ситуацією міжнародного значення. Це стало опосередкованим визнанням того, що стримати поширення хвороби не вдається і вона з локальної проблеми набуває глобального масштабу. Серед європейських країн найбільший спалах коронавірусу виник в Італії.

Спалах коронавірусу в Європі

Залиште свій коментар

Вибір редакції