Польща різко засудила будівництво "Північного Потоку-2" через загрозу безпеці усієї Європи

Польща різко засудила будівництво "Північного Потоку-2" через загрозу безпеці усієї Європи

Фото: Deutsche Welle

Там відзначили великі ризики для України.

У МЗС Польщі заявили, позиція їхньої країни щодо будівництва "Північного потоку-2" збігається із загальною позицією Європейської Комісії – цей проект не повинен бути реалізований.

Про це заявив очільник МЗС Польщі Яцек Чапутович під час зустрічі з віце-прем’єр-міністром з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванною Климпуш-Цинцадзе  у Давосі, йдеться на Урядовому порталі.

Польський міністр зазначив, що газова директива повинна розповсюджуватися на всі газогони. Він підкреслив, що "Північний потік-2" становить загрозу для миру і безпеки європейського континенту.

Він пояснив, що загрозливим є не лише поглиблення залежності країн Європи від російських енергоносіїв, а й перспектива ескалації агресії РФ стосовно України.

Чапутович зазначив,  що коли транзит російського газу через територію України припиниться, вона втратить і прибутки, і захищеність від розширеної агресії з боку РФ. Климпуш-Цинцадзе висловила вдячність за спільні зусилля та чітку позицію Польщі у протидії будівництву "Північного потоку-2".

Вона висловила сподівання на подальшу координацію дій щодо протидії будівництву скандального газогону.

"Північний потік-2": євродепутати закликають зупинити будівництво проекту

"Північний потік-2": євродепутати закликають зупинити будівництво проекту

"Північний потік-2" має пролягти дном Балтійського моря. Його довжина становитиме понад 1200 кілометрів, пропускна спроможність - 55 мільярдів кубометрів газу на рік. Газопровід будує російський "Газпром" спільно з європейськими компаніями Engie, Uniper, OMV, Shell і Wintershall. Очікується, що трубопровід може запрацювати до кінця 2019 року. Україна виступає проти будівництва "Північного потоку-2", оскільки не хоче втратити статус транзитера газу. Проект активно критикують США, Польща і країни Балтії. Вони застерігають, що ЄС потрапить у залежність від російського газу. У Німеччині вважають, що проект економічний, а не політичний.

Повʼязані теми:

Наступна публікація