У МЗС РФ звинуватили США у венесуельській кризі й назвали Мадуро законним президентом

Там вважають, що події в країні - "прямий шлях до хаосу".

Російське МЗС вважає Ніколаса Мадуро законним президентом Венесуели.

Про це йдеться в заяві, опублікованій на сайті відомства.

Там стверджують, що визнання США чинним президентом Венесуели лідера опозиції Хуана Гуайдо посилить розкол в венесуельському суспільстві, призведе до зростання фронтального вуличного протиборства, кардинальної дестабілізації внутрішньополітичної ситуації і подальшої ескалації конфлікту.

"Бачимо в безцеремонних діях Вашингтона нову демонстрацію тотального ігнорування норм і принципів міжнародного права, спробу зіграти роль самозваного вершителя долі інших народів", - кажуть у російському відомстві.

"Подібне навмисне і, очевидно, добре продумане створення в Венесуелі "двовладдя", формування альтернативного центру ухвалення рішень – це прямий шлях до хаосу, руйнації основ венесуельської державності", - йдеться у заяві.

Нагадаємо, 23 січня у Венесуелі розпочалися масові протести проти президента Ніколаса Мадуро. Лідер опозиційної Національної асамблеї Венесуели Хуан Гуайдо оголосив себе президентом країни. Національна асамблея своєю чергою оголосила Гуайдо виконувачем обов'язків президента країни.

ВідеоЛідер опозиції парламенту Венесуели оголосив себе президентом

На тлі багатотисячних протестів глава парламенту країни проголосив себе виконуючим обов'язки президента. Його підтримали 9 країн світу. 

Лідер опозиції парламенту Венесуели оголосив себе президентом

Білий дім оголосив, що президент США Дональд Трамп уже офіційно визнав його легітимним керівником Венесуели. Про визнання Гуайдо легітимним лідером Венесуели заявили Бразилія, Парагвай, Колумбія, Перу, Чилі та Канада. Також Хуана Гуйадо підтримала Організація американських держав.

Пізніше, президент Венесуели Ніколас Мадуро оголосив про рішення розірвати дипломатичні і політичні відносини із підтримали Гуаидо США.

Також повідомлялося, що жертвами протестів у Венесуелі стали 16 осіб, понад 150 затримані.

Залиште свій коментар

Вибір редакції