У МЗС застерегли українців: у Таїланді активізувався вірус Зіка

Українці при виїзді за кордон повинні бути застраховані.

МЗС закликає українців вжити профілактичних заходів перед поїздкою до Таїланду у зв'язку з поширенням вірусу Зіка.

Про це повідомляється на сайті українського МЗС.

"У зв'язку з різким зростанням випадків зараженням вірусом Зіка у Таїланді, передусім у столиці, місті Бангкок, МЗС України рекомендує громадянам України, які мають намір відвідати цю країну чи вже перебувають на її території, заздалегідь вжити відповідні профілактичні заходи", - йдеться в повідомленні відомства.

У разі виявлення симптомів захворювання, таких як підвищена температура тіла, загальна слабкість, біль у суглобах і почервоніння очей, необхідно звертатися на "гарячу лінію" Інституту невідкладної медицини в Бангкоку по телефону 1669.

Згідно із законодавством, українці при виїзді за кордон повинні бути застраховані, щоб в разі потрапляння в надзвичайні обставини їм було відшкодовано витрати.

"У випадках потрапляння у надзвичайні ситуації на території Таїланду, що загрожують їх життю та здоров'ю, громадянам України слід невідкладно звертатися до Посольства України в Королівстві Таїланд за номером телефону: +66917709100, e-mail: emb_th@mfa.gov.ua або на цілодобову "гарячу лінію" МЗС України: +38 044 238 16 57.", - наголосили в МЗС.

Вірус Зіка цього літа міг поширитися на Європу, хоча ймовірність серйозного спалаху захворювання невисока, заявила Всесвітня організація охорони здоров'я.

За даними ВООЗ, найбільш схильні до поширення вірусу узбережжя Чорного моря в Росії і Грузії, а також острів Мадейра. Країни, де рівень небезпеки спалаху оцінюється як помірний, - Франція, Іспанія, Італія і Греція.

У Великобританії ризик поширення вірусу малий. ВООЗ закликає владу країн знищити місця розмноження москітів та інформувати населення, особливо вагітних жінок - про негативні наслідки захворювання.

Спочатку вважалося, що вірус Зіка, який призводить до важких уроджених дефектів,  передається  через укуси однієї з різновидів москіта - Aedes aegypti, або комара жовтолихоманкового. Однак пізніше з'ясувалося, що процес передачі захворювання більш складний. Вірус Зіка небезпечний для майбутніх матерів тим, що пов'язаний із серйозними вродженими вадами розвитку, у тому числі мікроцефалією у новонароджених дітей.

Вірус Зіку в Європі

Нагадаємо, що в минулому році вірус Зіка охопив країни Латинської Америки, а потім поширився і в США і Європу. Раніше Всесвітня організація охорони здоров'я назвала вірус Зіка загрозою світового масштабу. За даними ВООЗ, створення вакцини від захворювання знадобиться півтора року.

Пізніше стало відомо, що більше 2 млрд людей проживають в регіонах світу, де існує небезпека поширення вірусу Зіка, йдеться в дослідженні.

Сміття, вогонь, дезинфекція. Як долають вірус Зіка в Коста-Риці

ВідеоВчені спрогнозували епідемію вірусу Зіка на двох континентах

Залиште свій коментар

Наступна публікація