Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
"У нас достатня кількість доказів". Ходорковський прокоментував зв'язок "кухаря Путіна" з убивством журналістів у ЦАР

Слідчий комітет РФ вважає, що основна версія - пограбування.

Згідно з однією з версій вбивства російських журналістів у ЦАР, до нього причетні співробітники компаній "кухаря Путіна" Євгена Пригожина, який керує діяльністю "ПВК Вагнера". Проте чітких доказів цього немає.

Про це в ефірі радіо "Ехо Москви" розповів бізнесмен Михайло Ходорковський, який займається незалежним розслідуванням справи. 

"Незважаючи на той факт, що у нас достатня кількість доказів, які ми навели, ми не говорили як про доведений факт про участь особисто пана Пригожина або якихось його співробітників в убивстві журналістів", - сказав Ходорковський. 

Проте він додав, що його особиста версія базується на участі людей "кухаря Путіна" у операції з вбивства росіян. Він вважає, що версія пограбування, яку розглядає Слідчий комітет, є абсолютно неправдивою.

"Білих людей в ЦАР вбивають вкрай рідко. Востаннє це було п'ять років тому. І це не було пов'язано з пограбуванням. Але головне, що під час пограбувань у ЦАР грабують речі, а не людей. Це не та країна, де торгують заручниками", - додав бізнесмен.

За словами Ходорковського, у цьому випадку є ознаки професійного розстрілу, коли жертви навіть не пручалися. 

Своєю чергою Федеральне агентство новин Росії назвало докази і версії незалежного розслідування неправдивими, а самого Ходорковського - причетним до вбивства журналстів і намаганні приховати це. Бізнесмен заявив, що йому "начхати" на думку ФАН.

У четвер, 10 січня, повідомлялося, що розслідувачі центру "Досьє" вважають підозрюваним у причетності до вбивства російських журналістів у ЦАР місцевого жандарма – він стежив за журналістами, постійно був на зв'язку з їхнім водієм, а також зі співробітником однієї з компаній "кухаря Путіна" Євгенія Пригожина. 

Нагадаємо, 30 липня у Центральноафриканській Республіці вбили трьох російських журналістів: Олександра Расторгуєва, Орхана Джемаля і Кирила Радченка. За заявами місцевої влади, вони були пограбовані і вбиті місцевими бандитами. Однак родичі і колеги загиблих у версію пограбування не вірять, вважаючи, що вбивство журналістів було сплановано й пов'язане з підготовкою фільму про видобуток корисних копалин в ЦАР структурами бізнесмена Євгена Пригожина, якого називають "кухарем Путіна".

Залиште свій коментар

Вибір редакції