У NASA остаточно скасували запрошення підсанкційного за анексію Криму очільника "Роскосмосу"

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Там не консультувалися з Білим домом ані щодо запрошення, ані щодо його скасування.

Очільник NASA Джим Брайденстайн вирішив скасувати візит директора "Роскосмосу" Дмитра Рогозіна до США через позицію американських сенаторів.

Про це глава космічного відомства США розповів в опублікованому в суботу інтерв'ю газеті The Washington Post.

"Ми чули від безлічі сенаторів, що це [запрошення Рогозіну відвідати США] не надто хороша ідея", - сказав Брайденстайн. "І я прагнув діяти відповідно до інтересів сенаторів, тому я скасував запрошення", - додав він.

За даними The Washington Post, раніше йшлося про перенесення візиту на невизначений термін, однак згодом у NASA остаточно скасували його.

За словами Брайденстайна, ідея запросити директора "Роскосмосу" до США була спробою "зберегти міцні робочі стосунки, які трималися осторонь від геополітики і навіть партійних розбіжностей усередині США, і це було добре для обох країн". На його думку, це було б "добре і для всього світу, коли країни, у яких є розбіжності з безлічі інших речей, можуть співпрацювати в космічній сфері". Брайденстайн додав, що не консультувався з Білим домом, коли запрошував Рогозіна до США, а також не консультувався і тепер, коли скасував це запрошення.

Зауважимо, що Рогозін був одним з десятків росіян, проти яких були введені санкції ще адміністрацією президента США Барака Обами за участь в анексії Криму. Санкції включають заборону на в'їзд в США і заморожування певних активів, що знаходяться в банках США.

Залиште свій коментар

Вибір редакції