У НАТО дали Росії "останній шанс" припинити порушувати договір про ракети

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Якщо Росія не повернеться до умов угоди, на Заході виникне велика проблема, вважає генсек альянсу.

Організація Північноатлантичного альянсу (НАТО) відреагує в разі, якщо Росія не повернеться до виконання Договору про ліквідацію ракет середньої і малої дальності (ДРСМД) у встановлений термін.

Про це заявив генеральний секретар Північноатлантичного альянсу Єнс Столтенберг в інтерв'ю агентству DPA, пише "Лента".

"Важливим є те, що у Росії тепер є останній шанс. Якщо Росія не повернеться до умов угоди, у нас виникне велика проблема", - підкреслив він.

Столтенберг вважає, що для відновлення стратегічного балансу у НАТО є багато способів відреагувати на припинення дії ДРСМД. Однак він відмовився уточнювати деталі, щоб не ускладнювати ситуацію. "Ми не будемо надто гостро реагувати, але зробити це доведеться. Наш пріоритет - повернути Росію в русло дотримання договору", - зазначив генсек.

Зазначається, що він також ухилився від відповіді на запитання, чи можуть в НАТО виключити, що США розмістять в Європі свої ядерні ракети за двосторонніми угодами. Столтенберг зауважив, що вітає рішення глав МЗС країн альянсу, які в грудні погодилися з необхідністю вирішувати це в рамках організації.

Нагадаємо, 4 грудня на зустрічі з НАТО Помпео заявив, що США вийдуть з Договору про ліквідацію ракет середньої і меншої дальності, якщо Росія протягом 60 днів не повернеться до його виконання.

НАТО звинуватило Росію в порушенні договору про ракети малої і середньої дальності і підтримала заяву США.

Раніше, американський президент Дональд Трамп вже оголошував про розірвання договору з Росією про ліквідацію ракет. На думку Вашингтона, заяви президента РФ Володимира Путіна про розробку новітніх ракетно-ядерних систем свідчать про порушення Росією договору про скорочення ракет середньої і малої дальності . Деякі оголошені Путіним розробки стали новою інформацією для американської сторони, за іншими велося спостереження протягом певного часу.

Путін своєю чергою погрожував США кроками у відповідь на вихід з договору і не упустив можливості похвалитися гіперзвуковою зброєю.

ВідеоАмериканська група сенаторів пропонує провести міжнародну операцію у Чорному морі

Проект резолюції у Верхню палату Конгресу внесла група із 41 сенатора. Вашингтон та союзники закликають рішучими діями відповісти на російську військову агресію у Керченській протоці.

Американська група сенаторів пропонує провести міжнародну операцію у Чорному морі

Залиште свій коментар

Вибір редакції