Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У НАТО готуються до малоймовірного, але найгіршого сценарію з боку агресивної Росії

Через агресію Росії в Альянсі стримуванню приділяють найбільшу увагу.

Заступник Генерального секретаря НАТО Олександр Вершбоу заявив, що стримування ніколи не виходить із моди в НАТО.

"Всі наші союзники розуміють, що стримування потрібне для запобігання конфлікту. Це цілком позитивний, миролюбний термін. Ми використовуємо стримування для того, щоб жодний ворог – чи то Росія, чи президент Асад, чи будь-хто інший - не зміг навіть подумати про оспорювання нашої безпеки чи кордонів. Наразі стримування стоїть першим номером на порядку денному через агресію Росії щодо України. Я думаю, НАТО сьогодні ефективно застосовує методи стримування, оскільки Альянс наростив військові сили", - заявив Вершбоу в інтерв'ю ТСН.

"Ми працюємо над цим із часу саміту в Уельсі (2014 рік – ред.) разом із силами швидкого реагування "Вістря", які можна перекинути на східний фланг чи будь-куди протягом двох-трьох днів. Ми наполягатимемо, щоб наші союзники продовжували підвищувати готовність військ найближчими роками. У той же час, ми вирішили, що стримування також вимагає більшої присутності сил НАТО уздовж усього східного флангу, для того, щоб мультинаціональні війська НАТО одразу дали відсіч будь-яким непередбачуваним заворушенням чи гібридним атакам. Це зроблено для того, щоб Росія подумала двічі й утрималась від атаки на нас. Я думаю, що в країнах Північної Європи та США це добре розуміють, у нас багато роботи", - додав він.

Відео Александр Вершбоу заявив, що НАТО готове прийняти від України заявку на членство в Альянсі

"Ми вважаємо, що можливість прямої агресії Росії щодо НАТО малоймовірна, оскільки за нами стоїть значна військова сила. Але ми не можемо бути повністю самонадійними. Росія виявилася готовою порушити міжнародне право, проігнорувати Будапештський меморандум і деякі інші угоди, й зробити те, що вона робила й продовжує робити в Україні, зокрема, на Донбасі. Тому НАТО мусить мати план дій за найгіршого сценарію. Над ним ми й працюємо. Ми пильніші. Ми вдосконалюємо обмін розвідувальною інформацією для того, щоб бути раніше поінформованими про підозрілу активність. Ми підвищуємо готовність наших військ, щоб за потреби швидко відреагувати", - зазначив Вершбоу.

Нагадаємо, що НАТО відправить літаки-розвідники в Європу через агресію Росії.

Залиште свій коментар

Вибір редакції