Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У НАТО не виключають, що світу загрожує велика міждержавна війна

В Альянсі побачили світову тенденцію до нових перегонів озброєнь на кшталт “холодної війни”.

Нарощення озброєнь РФ й Китаєм може спровокувати початок нового нарощення озброєнь на кшталт “холодної війни”.

Про це йдеться в доповіді НАТО, -  пише “Голос Америки”.

У звіті Альянсу названо 20 глобальних тенденцій, які можуть вплинути на НАТО до кінця 2035 року, - починаючи від штучного інтелекту та прискорення розвитку технологій до зміни клімату та зростаючої нерівності.

Генерал Деніс Мерсьє, верховний головнокомандувач об'єднаних збройних сил НАТО з питань трансформації, заявив інформаційному агентству Reuters, що звіт свідчить про більший ризик виникнення великої міждержавної війни, ніж у звіті НАТО 2013 року.

"Ми бачимо значне збільшення ризику виникнення великого міждержавного конфлікту", - заявив Мерсьє.

У звіті Альянсу також вказується, що витрати на оборону почали зростати після анексії Росією українського Криму у 2014 році, а прогнози передбачають подальше збільшення до 2045 року.

Але автори попереджають, що збільшення витрат “може створити безпекову дилему та розпочати перегони озброєнь, як це було під час “холодної війни”.

Нагадаємо, що популістські та націоналістичні тенденції представляють загрозу для міжнародних механізмів врегулювання конфліктів, йдеться в резюме "Міжнародного інституту стратегічних досліджень" (IISS) в Лондоні.

Про це йдеться в статті "Терор, розкол ЄС і нова холодна війна: дослідний інститут попереджає про глобальну ескалацію", опублікованій на сайті німецького видання Focus. 

ВідеоРосію не лякає холодна війна

Залиште свій коментар

Вибір редакції