У НАТО не знають про закон РФ, що дозволяє використовувати армію за кордоном

Законопроект про порядок застосування Збройних сил Росії за межами країни був внесений до Держдуми 10 серпня.

У середу, 16 вересня, офіційний представник НАТО Джеймс Аппатурай повідомив, що не володіє інформацією про прийнятий у Росії в першому читанні закон про проведення російськими військовими операцій за кордоном.

"Я не чув про цей закон", - сказав він журналістам у Брюсселі.

Нагадаємо, законопроект про порядок застосування Збройних сил Росії за межами країни був внесений до Держдуми 10 серпня. Як пояснив президент Дмитро Мєдвєдєв, це пов'язане зі серпневими подіями 2008 року.

Державна Дума Росії вже прийняла законопроект у першому читанні.

Зазначимо, цей документ істотно розширює можливості армії за межами Росії. До останнього часу країна могла застосовувати збройні сили за кордоном лише для відбиття агресії, для захисту цілісності та недоторканності території РФ і для міжнародних миротворчих операцій.

Після прийняття нового закону війська зможуть відбивати напад на контингенти РФ або інших країн, дислокованих за кордоном, запобігати агресії проти іншої держави, а також боротися з морським піратством.

Відповідно до законопроекту, рішення про оперативне використанні армії за кордоном приймається президентом Росії на підставі відповідної постанови Ради Федерації. Загальна чисельність формувань ЗС РФ, зони їхніх дій, завдань, що стоять перед ними, і термін їхнього використання визначаються главою Кремля.

Раніше Україна звернулася до Росії з проханням дати пояснення стосовно поправок до закону про оборону, якими передбачається можливість оперативного використання російської армії за межами РФ.

Читайте також:

Білий дім: Росія може приєднатися до НАТО

Росія та НАТО поновили військову співпрацю

Росія створює в Центральній Азії аналог НАТО

Росія заборонила НАТО наближатися до своїх кордонів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: