У НАТО визнали, що російсько-білоруські навчання не являли загрози для альянсу

Російсько-білоруські військові навчання Захід-2009 не являли загрози для країн НАТО, але й розвитку дружніх відносин не сприяли.

24 листопада, офіційний представник НАТО Джеймс Аппатурай заявив, що проведені у вересні російсько-білоруські військові навчання Захід-2009 не являли загрози для країн НАТО, але й не сприяли зміцненню довіри між альянсом та Москвою.

"По-перше, ці навчання не становили загрози для території країн-учасниць НАТО. А друга - це те, що ці навчання не були заходом щодо зміцнення довіри між членами НАТО і Росією в тому сенсі, що ми б хотіли розвивати ці відносини в дусі співробітництва, взаємоповаги і довіри один до одного ", - заявив Аппатурай.

Нагадаємо, раніше офіційний представник НАТО заявив, що альянс стурбований військовими навчаннями Захід-2009, зокрема їхніми масштабами, які "стали найбільшими після закінчення холодної війни". Крім того, альянс висловив невдоволення тим, що Росія не запросила на маневри спостерігачів. НАТО розглядає це як порушення Віденських зобов'язань.

Після цього постійний представник РФ при НАТО Дмитро Рогозін заявив, що Росія не приймає претензії НАТО щодо військових навчань Захід-2009.

Як відомо, спільні російсько-білоруські військові навчання Захід-2009 відбулися 18-29 вересня. У них взяли участь близько 12,5 тисячі військових двох країн. Від Росії в навчаннях взяли участь близько шести тисяч осіб, від Білорусі - 6,5 тисячі військовослужбовців. Було задіяно 40 літаків і 200 одиниць бойової техніки.

Читайте також:

НАТО звинуватило Росію в порушенні міжнародних зобов'язань

Українців не беруть до НАТО, бо вони усвідомлюють себе росіянами

Польща поскаржилася НАТО на Росію

Польща попросила в США захисту від російської агресії

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: