У НАТО визнали, що випадково застрелили 10 підлітків

У НАТО посилаються на хибні дані, внаслідок чого були застрелені десять мирних жителів в одній із провінцій Афгваністану.

Вбивство десяти мирних громадян, у тому числі восьми неповнолітніх, в районі Наранг афганській провінції Кунар, вчинене солдатами НАТО в грудні, відбулося через хибні розвіддані. Більш того, подібний рейд не повинен був бути дозволений командуванням, з'ясувалося в ході розслідування, яке провела британська газета The Times.

У НАТО стверджують, що ударний загін розшукував вночі поблизу пакистанського кордону відому групу повстанців, яка зробила до цього ряд насильницьких акцій. Вбиті солдатами підлітки нібито брали участь у виготовленні та розповсюдженні саморобних вибухових пристроїв. Але в даний час джерела сходяться на думці, що жертви, яким було від 12 до 18 років, не мали відношення до діяльності бойовиків.

Більше того, джерела в НАТО кажуть, що цей рейд командування не мав право дозволяти. "Знаючи те, що ми знаємо тепер, це була, можливо, невиправдана операція", - сказало джерело в Кабулі. "І тепер вже ми не вважаємо, що розгромили групу бойовиків", - додав він.

Родичі убитих підлітків прибули в Кабул, де надали для розслідування імена, фотографії і шкільні дані вбитих, схему місця події та копії заяв про компенсацію збитків, підписані місцевою владою.

Фарук Абдул Аджай, який втратив двох синів, двох братів, трьох племінників і двоюрідного брата, заявив, що солдати і гадки не мали, кого вбивали. Афганські слідчі, місцеві чиновники стверджують, що юнаки були невинні.

Офіційна заява НАТО, поширена через чотири дні після того, що сталося, свідчить, що солдати піддалися нападу з декількох будівель після того, як увійшли до села. Але в четвер альянс повідомив: врешті-решт з'ясувалося, що це був нещасний випадок з жертвами серед цивільного населення.

Командування військового контингенту розуміє, що вбивства мирних жителів продовжуються і призводять до зростання озлобленості в середовищі місцевого населення. Командуючий контингентом військ НАТО в Афганістані генерал Стенлі Маккрістал попередив, що НАТО ризикує потерпіти "стратегічне поразку" в результаті загибелі мирних громадян. Незалежна комісія з прав людини повідомила, що за останні тижні загинуло 63 мирних афганця.

Головний юридичний радник генерала Маккрістала, полковник Річард Гросс, повідомив, що НАТО обмежить застосування нічних рейдів. За його словами, командувач розуміє, що пора або змінити манеру поведінки, або війна буде програна.

Тим часом учасники грудневого рейду досі залишаються невідомими. Полковник Гросс визнав, що американські війська там були присутні, але стверджує, що вони не керували операцією. НАТО заявляє, що ті підрозділи зовсім не входили до складу Міжнародних сил сприяння безпеці. Американські війська, розквартировані в провінції Кунар запевняють, що нічого не знають про те, що трапилося.

Високопоставлені офіцери натякнули, що вбивцями були військовослужбовці афганської армії. Але військове відомство Афганістану стверджує, що і його війська в нічному рейді не брали участь. Шеф районної поліції Мохаммед Афзал стверджує, що вбивства - справа рук американського спецназу.

Керівник розслідування з афганської сторони Асадулла Вафа повідомив, що за кожного вбитого буде виплачено по 2000 доларів компенсації.

Читайте також:

Втрати військовослужбовців США в Афганістані досягли тисячі осіб

Командувач НАТО перепросив за авіаудар, жертвами якого стали 33 мирних афганців

Винищувач НАТО помилково розбомбив поліцейський джип: семеро загиблих

Під час операції НАТО в Афганістані загинули 12 мирних мешканців

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: