Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Очікується, що у демонстраціях візьмуть участь до 200 млн людей.

У Бразилії профспілки розпочали загальнонаціональні страйки на знак протесту проти заходів жорсткої економії президента Мішель Темера в кількох великих містах. Про це повідомляє Reuters.

Так, в Сан-Паулу, Ріо-де-Жанейро і низці інших міст протестувальники створили барикади з шин, що палають, та інших матеріалів, щоб заблокувати шосе та доступ до основних аеропортів. Поліція застосувала проти активістів сльозогінний газ.

Очікувалося, що до страйку приєднається багато робітників на 24 години, починаючи від опівночі п'ятниці через гнів з приводу просування Конгресу законопроектів, внаслідок яких бразильці будуть змушені довше працювати перед виходом на пенсію. Страйк має тривати всі вихідні аж до Дня праці у понеділок.

Страйк може стати першою наймасштабнішою демонстрацією за останні 20 років у Бразилії.

У столиці країни Бразиліа заліпили вікна урядових споруд через побоювання зіткнень між демонстрантами та правоохоронцями.

Очікується, що демонстрації пройдуть у багатьох містах і зберуть близько 200 мільйонів людей. 

Зазначимо, бурхливі протести відбувалися неодноразово протягом останніх чотирьох років у країні на тлі політичних потрясінь та розслідувань щодо корупції серед політиків.

Майже третина союзників в Конгресі кабінету чинного президента Темера потрапили під розслідування через скандал в цьому місяці. Рейтинги президента, який замінив скандальну Ділму Русеф після її імпічменту, впав ще більше.

Нагадаємо, у липні 2016 року сенат країни усунув з найвищої посади Ділму Русеф, виконувати обов'язки президента до закінчення її терміну - 1 січня 2019 року - продовжив віце-президент і колишній союзник Русеф Мішел Темер. Однак у країні не всі були згодні з його кандидатурою. Частина протестувальників вийшла на вулицю і вимагала його відставки та проведення дострокових виборів.

Ділму Русеф звинуватили у порушенні бюджетного законодавства, зокрема, в приховуванні розміру дефіциту бюджету країни під час її виборчої кампанії в 2014 році. Сама ж екс-президент відкидала звинувачення і подала до Верховного суду апеляцію на рішення сенату.

Залиште свій коментар

Вибір редакції