У невизнаному Нагірному Карабаху почалися парламентські вибори

На вибори в невизнаній республіці приїхали близько 100 спостерігачів, в тому числі з України. Євросоюз і ПАРЄ заявили, що відмовляють визнавати вибори легітимними.

У невизнаній Нагірно-Карабахській Республіці в неділю, 23 травня, проходять парламентські вибори. Ця подія цікава не стільки внутрішнім розкладом сил, скільки реакцією світової спільноти.

Євросоюз уже заявив, що не визнає вибори легітимними, Парламентська асамблея Ради Європи відмовилася надсилати туди спостерігачів, а МЗС Азербайджану назвав майбутнє голосування незаконним.

Втім, ця різко негативна реакція - не єдина. Вибори в Нагірному Карабаху привернули увагу близько ста міжнародних спостерігачів - у тому числі з Росії, Вірменії, України та Німеччини. Спостерігати за виборами традиційно приїжджають представники невизнаного Придністров'я, а також Абхазії і Південної Осетії

273 виборчі дільниці в 16 округах Нагірному Карабаху відкрилися о 8 годині ранку за місцевим часом. Один виборчу дільницю відкрито в Єревані.

У парламенті всього 33 місця, за них буду боротися 126 кандидатів. 17 місць будуть розподілені за пропорційною системою між партіями, решта 16 - за мажоритарною системою.

За місця в парламенті борються чотири партії - "Вільна Батьківщина", Демократична партія Арцах, Комуністична партія і Вірменська революційна федерація "Дашнакцутюн" (ВРФД). Для партій встановлений шестипроцентний прохідний бар'єр. На 16 депутатських місць в одномандатних мажоритарних округах претендують 44 кандидати.

Що стосується розкладу сил, то фаворитами кампанії вважаються "Вільна Батьківщина" з прем'єром республіки на чолі списку і Демократична партія - зі спікером парламенту. Всі учасники перегонів представили різні програми, але їхні позиції єдині в одному: Нагорний Карабах не може мати статусу нижче незалежної республіки.

В історії республіки, що проголосила незалежність в 1991 році, це вже п'яті парламентські вибори. При цьому Нагірний Карабах не визнаний жодною державою світу, включаючи Вірменію, яка надає їй військову й економічну допомогу, політичну і дипломатичну підтримку.

Читайте також:

Азербайджан направив Україні ноту через фільм про Нагірний Карабах

Вірменія готова визнати незалежність Нагорного Карабаху

Азербайджан готовий розпочати нову війну за Нагірний Карабах

США назвали Карабах "сепаратистським регіоном Азербайджану"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: