У Нідерландах противники євроасоціації України домоглися переносу ратифікації Угоди

Дата публікації
Перегляди
11к
У Нідерландах противники євроасоціації України домоглися переносу ратифікації Угоди

Reuters

Сенат допоміг організувати референдум щодо Угоди про Асоціацію між Україною та ЄС.

Ратифікацію Угоди про Асоціацію між Україною та Європейським Союзом перенесли на прохання ініціаторів референдуму, аби унеможливити можливі законодавчі протиріччя голосування щодо України. Про це ТСН повідомив депутат під Соціалістичної партії Нідерландів Гаррі фан Боммель.

За словами парламентаря, це був свідомий план ініціаторів референдуму.

Раніше заявляли, що Україна стала жертвою обставин, оскільки нібито за збігом ратифікація Угоди стала першим законодавчим актом в парламенті після набуття чинності закону про референдуми в Нідерландах.

"Ні, це не збіг. Так було заплановано, - заявив фан Боммель. - Очевидно ті, хто хотів провести референдум щодо цієї угоди [про Асоціацію України та ЄС, - ред.], зробили все можливе для того, щоби всі процеси, і ратифікація угоди теж, відбулися в правильній послідовності, щоб мати можливість винести цю угоду на референдум. І вони в цьому досягли успіху".

Ратифікація Угоди в парламенті країни була запланована на 30 червня 2015 року. Утім організатори референдуму в інтерв'ю місцевим ЗМІ розповіли, що звернулися листом до двох партій – SP та PVV (послідовні противники євроасоціації України) - з проханням перенести дату ратифікації. Сенат в зрештою переніс українське питання на тиждень. Закон про референдуми в Нідерландах набув чинності 1 липня 2015 року. Таким чином референдум щодо України став можливим: якщо б ратифікація відбулася 30 червня, як і було заплановано, то виносити це питання на референдум не дозволив би закон.

Таким чином, за словами депутата, така обставина не ставить під сумнів легітимність проведення референдуму.

Країни, що ратифікували Угоду про асоціацію