У Нідерландах стартує  гучний судовий процес над політиком-націоналістом

Політика звинувачують у розпалюванні ненависті до мусульман через його фільм антиісламської спрямованості.

В Амстердамі починається суд над ультраправим політиком Гіртом Вілдерсом, якого звинувачують у розпалюванні ненависті до мусульман через його фільм антиісламської спрямованості.

Вілдерсу загрожує один рік в'язниці, якщо його вину доведуть.

Фільм Фітна з'явився у вільному доступі в інтернеті у березні 2008 року. 17-хвилинне відео, де показані терористичні атаки, супроводжується читанням цитат з Корану, що закликають до війни з невірними.

Вілдерс назвав викладені в Корані ідеї фашистськими і заявив, що вважає іслам небезпечним для західної культури, що викликало протести мусульман по всьому світу, а також негативну реакцію офіційних структур.

Самому Вілдерсу заборонили в'їзд в ряд європейських країн. Проте у червні цього року ультраправа партія Вілдерса "Партія свободи" посіла третє місце на парламентських виборах в Нідерландах, що дозволило її представникам зайняти більше 20 депутатських крісел замість колишніх дев'яти.

Наприкінці вересня Вілдерс заявив, що майбутній уряд країни введе заборону на носіння паранджі в громадських місцях. У 2009 році партії Вілдерса вдалося отримати чотири місця в Європарламенті. При цьому Партія свободи брала участь в європейських виборах вперше.

Читайте також:

Нідерландські націоналісти обігнали на виборах правлячу партію

У Нідерландах почалися позачергові парламентські вибори

У Нідерландах відбудеться перший в Європі суд над сомалійськими піратами

ВідеоУ Нідерландах стартує гучний судовий процес над політиком-націоналістом

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: