У Нідерландах відбудеться перший в Європі суд над сомалійськими піратами

П'ятеро сомалійців у віці від 25 до 45 років, які спробували захопити голландське вантажне судно в січні 2009 року, постануть перед судом у Роттердамі.

У Роттердамі у вівторок, 25 травня, розпочинається перший в Європі судовий процес над громадянами Сомалі, яких звинувачують в спробі захоплення судна в Аденській затоці.

П'ятеро сомалійців у віці від 25 до 45 років спробували захопити голландське вантажне судно в січні 2009 року. Проте тоді екіпажу корабля вдалося відбитися, а пірати, які опинилися за бортом були підібрані командою датського військово-морського судна, потопивши їх катер.

У лютому того ж року Данія екстрадувала їх для віддання до суду в Нідерланди, де вони знаходяться до цього дня. У травні 2009 року вони вперше з'явилися перед судом на попередніх слуханнях.

Тоді пірати навіть заявили, що встигли полюбити Нідерланди і не хочуть повертатися додому. Відсидівши призначені терміни, вони також мали намір звернутися за громадянством Нідерландів.

Як очікується, суд триватиме протягом п'яти днів, після чого в середині червня буде винесено вердикт. Адвокати обвинувачених наполягають на тому, що їх підзахисні є всього лише "бідними рибалками", доведеними до відчаю своєю убогістю. Сомалійцям у разі визнання їх винними загрожує 12 років в'язниці.

Поки в світі не існує спеціального міжнародного трибуналу для судового переслідування морських піратів. З пропозицією прийняти такий на своїй території, якщо він буде створений, раніше виступили Нідерланди, які мають великий досвід організації у себе міжнародних судів та трибуналів.

Нагадаємо, 18 травня в Ємені суд засудив шістьох сомалійських піратів, які брали участь у захопленні нафтового танкера, до смертної кари.

Читайте також:

Російські моряки не знають, що робити з полоненими піратами

Сомалійці захопили в полон дюжину піратів

Круїзний лайнер відбився від піратів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: