У Нідерландах затримали підозрюваних у справі про зараження яєць інсектицидами

Фіпроніл виявили у яйцях, які продавалися у супермаркетах по всій Європі, і які постачалися із Нідерландів. 

Нідерландські слідчі затримали двох підозрюваних - працівників нідерландської компанії Chickfriend - у справі про зараження курячих яєць інсектицидами.

Про це інформує українська редакція ВВС.

Затримані виявилися менеджери нідерландської компанії, їх підозрюють у використанні інсектициду фіпроніла на птахофермах. Арешти відбулися після серії поліцейських рейдів на восьми різних локаціях у Нідерландах і Бельгії. Слідчі зібрали велику кількість доказів - документи, автомобілі та банківські виписки. Фіпроніл виявили у яйцях, які продавалися у супермаркетах по всій Європі, і які постачалися із Нідерландів. Нідерланди - найбільший постачальник курячих яєць у світі.

ВідеоНідерланди перевірятимуть курятину на вміст фіпронілу

Ймовірне зараження відбулося внаслідок обробки курей від вошей препаратом Dega 16, у складі якого містився небезпечний для людей фіпроніл. Його використовують у ветеринарії, але у ЄС його заборонили до використання на тваринах, яких вирощують для споживання людьми. У людей фіпроніл викликає проблеми із нирками, печінкою і щитовидною залозою.

Фотогалерея Яєчний скандал: як зараженый фіпронілом продукт з ферми в Нідерландах сколихнув Європу (31 фото)

 

Слідчі вважають, що препарат постачався Chickfriend, яку Нідерландські фермери наймали для обробки тварин від шкідників. Як у нідерландської компанії опинився цей препарат - поки що невідомо.

ВідеоУ Європі в курячих яйцях виявили отруту для боротьби з блохами та кліщами

Нагадаємо, що до 2016 року Україна припинила експорт яєць в Ізраїль через претензії щодо наявності в них бактерій сальмонели. Експерти перевірили підприємство, продукція якого викликала нарікання, однак не виявили сальмонелу в яйцях.

 

Залиште свій коментар