Державний переворот у Нігері: путчисти захопили президента

У Нігері стався державний переворот: озброєні люди захопили президентський палац під час засідання ради міністрів. Є загиблі та поранені.

Ініціаторам державного перевороту в Нігері вдалося захопити президента країни Мамаду Танджа.

Джерела в уряді припускають, що військові путчисти утримують главу держави та його ад'ютанта в одному з бараків на західній околиці столиці країни Ніамея.

Крім того, декілька міністрів перебувають під арештом в будівлі урядового інформаційного агентства неподалік від президентського палацу, розповів журналістам представник місцевої влади, який побажав залишитися невідомим.

Інформацію про захоплення президента та кількох чиновників підтверджують також місцеві ЗМІ, однак жодних офіційних заяв поки що не надходило.

Повідомляється, що вдень 18 лютого військові узяли штурмом палац глави держави і захопили президента Танджа. Спочатку з'явилася інформація, що в Ніамеї сталася перестрілка, нібито було чутно кілька гучних вибухів. Неподалік від палацу були помічені групи озброєних солдатів і танки, а над самим палацом стояв стовп диму.

Вже відомо, що під час перестрілки поранення отримали не менше десяти військових. Крім того, за словами очевидців, в результаті зіткнень були вбиті щонайменше троє солдатів.

Як розповів шофер Мусса Мункайли, який працював у палаці, військові увірвалися до президентської резиденції, коли там проходило засідання ради міністрів.

Хто є ініціатором перевороту, не уточнюється. Політична обстановка в Нігері залишається напруженою після того, як в жовтні Танджа вирішив провести парламентські вибори всупереч протестам опозиції і попередженням про можливі санкції. На цих виборах перемогла правляча партія Танджі MNSD.

Крім того, на референдумі у серпні 2009 року були ухвалені поправки до Конституції, завдяки яким Танджа міг фактично залишатися "довічним" президентом країни. Це викликало критику з боку опозиції і міжнародного співтовариства, в результаті Нігер позбавили членства в Західно-африканському економічному і валютному союзі, а влада США обмежила членам уряду Нігера в'їзд на територію своєї країни.

Читайте також:

У Таїланді танки, що йшли на ремонт, викликали хвилю чуток про військовий переворот

В Іраку існує загроза військового перевороту

Міністру оборони Пакистану заборонили виїжджати за кордон

У Гвінеї скоєно замах на голову військової хунти

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: