В Нігерії війська напали на базу ісламістів. Більше 100 вбитих. ФОТО і ВІДЕО

Штурм мечеті, де ховалися бойовики, було розпочато після того, як в місто прибуло підкріплення у тисячу військовослужбовців. Деталі - на відео (без коментарів. АР).

На півночі Нігерії урядовим військам вдалося очистити від бойовиків-ісламістів місто Майдугурі, де протягом трьох останніх днів тривали запеклі бої. У четвер військові піддали обстрілу табір угруповання, відомої під назвою Boko Haram. Її активісти домагаються введення в країні суворих законів шаріату і звинувачують владу в "прозахідному" трактуванні ісламу.

Штурм мечеті, де ховалися бойовики, було розпочато після того, як в місто прибуло підкріплення у тисячу військовослужбовців. В результаті близько сотні бойовиків були знищені, у тому числі найближчий помічник їхнього лідера. Однак сам Мухаммед Юсуф і 300 його сподвижників все ж таки змогли втекти.

По дорозі вони продовжували нападати на поліцейські ділянки. Нагадаємо, з неділі, коли почалося насильство, ісламісти піддали атакам десятки поліцейських ділянок, багато з них практично зрівняли з землею. Так вони відреагували на арешт кількох своїх сподвижників.

Розпочавшись зі штату Баучі, заворушення швидко поширилися на штати Кано, Йобе і Борна. За цей час у боях загинуло понад 400 чоловік, в основному бойовиків, сотні місцевих жителів заарештовані за підозрою в належності до руху.

До теперішнього часу в Майдугурі та деяких інших містах, за словами влади, відновлений порядок, там діє комендантська година. Населення попереджено, що кожен, кого викриють в приховуванні та іншій підтримці бойовиків, буде жорстко покараний.

З табору Мухаммеда Юсуфа в Майдугурі були звільнені 187 жінок і дітей, яких тримали в якості заручників.

Зараз норми шаріату діють в 12 штатах країни з 36-ти. 150-мільйонне населення Нігерії розділено практично порівну за релігійною ознакою, проте досі мусульмани і християни жили у відносному світі.

Читайте також:

Жертвами боїв у Нігерії стали понад 65 людей

Нігерійські бойовики підірвали два нафтопроводи

Сомалі просить ввести закордонні війська для боротьби з ісламістами

У Сомалі встановлять закони шаріату

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: