У Нігеру близько 10 тисяч осіб вийшли на демонстрацію на підтримку путчистів

Після державного перевороту, внаслідок якого було скинуто призидента Нігеру, демонстранти вирішили підтримати військових.

Близько 10 тисяч громадян Нігера провели в столиці країни Ніамей демонстрацію на підтримку військових, які в четвер в ході перевороту скинули президента країни Мамаду Танджа.

Вісімнадцятого лютого армія повалила і взяла в полон президента Нігера, а також розпустила уряд країни. У збройних зіткненнях, за різними даними, загинули до десяти осіб.

"Це - демонстрація підтримки перевороту. Ми святкуємо повалення диктатури Танджа", - заявив агентству колишній депутат парламенту Суман Санда.

У п'ятницю арабські ЗМІ повідомили, що Африканський Союз (АС) повністю припинив членство Нігера в панафріканскій організації через державний переворот. Таке рішення було прийнято за підсумками екстреного засідання Ради миру і безпеки Афросоюзу.

США раніше закликали до "якнайшвидшого повернення до демократії" в Нігері, включаючи проведення "прозорих" виборів.

У суботу офіційний представник генсека ООН Пан Гі Муна заявив, що Організація засуджує переворот в Нігері.

Політична обстановка в цій західноафриканській країні загострилася після того, як у жовтні президент Танджа вирішив провести парламентські вибори всупереч протестам опозиції і попередженням про можливі санкції. На цих виборах перемогла правляча партія Танджа - MNSD.

Наприкінці 2009 року Танджа відмовився скласти свої повноваження, які спливали 22 грудня, і тим самим викликав чергову хвилю критики з боку опозиції та міжнародної спільноти. У серпні 2009 року в Нігері пройшов загальнонародний референдум, на якому були прийняті поправки до конституції, що наділяє главу держави розширеними повноваженнями і знімають обмеження на кількість термінів його переобрання.

Незадовго до референдуму Танджа також фактично розпустив Конституційний суд, тричі забороняв йому проведення референдуму.

Танджа був обраний на перший термін в 1999 році і здобув перемогу у президентських перегонах у 2004 році.

Незважаючи на складну внутрішньополітичну ситуацію, Нігер, що займає третє місце в світі з видобутку урану, привертає мільярди доларів іноземних інвестицій. Зокрема, останнім часом договори про вкладення коштів у промисловість Нігеру підписали китайська компанія China National Petroleum (5 мільярдів доларів) і французька ядерна корпорація Areva (1,7 мільярда доларів).

Читайте також:

Внаслідок державного перевороту у Нігеру призупинено дію Конституції

Державний переворот у Нігері: путчисти захопили президента

У Нігері сталася спроба державного перевороту

У зіткненнях мусульман і християн в Нігерії загинули 200 людей

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: