У Німеччині 21-а річниця падіння Берлінської стіни

У Берліні відзначають річницю падіння Берлінської стіни: відбудуться святкові богослужіння, бургомістр німецької столиці Клаус Воверайт відкриє Площу 9 листопада 1989 рок.

У Німеччині у вівторок, 9 листопада, відзначають 21-у річницю падіння Берлінської стіни, яка протягом 28 років розділяла Західний Берлін від НДР і була символом холодної війни.

На честь пам'ятної дати в Берліні відбудуться святкові богослужіння, бургомістр німецької столиці Клаус Воверайт відкриє Площу 9 листопада 1989 року, що розмістилася там, де раніше перебував КПП Борнхольмер штрассе. На площі влаштують народне свято.

Рішення про зведення Берлінської стіни було прийнято за рішенням Ради міністрів НДР. У ніч на 13 серпня 1961 було перекрито понад 130 вулиць і доріг, вісім ліній міської електрички S-Bahn, чотири гілки метро. Почали встановлювати прикордонні споруди.

У місті стіну було зібрано з бетонних блоків, а за його межами була металева сітка. Загальна довжина стіни досягала 155 км, висота - до 3,6 м. Кордон між НДР і Західним Берліном охороняли понад 11 тисяч прикордонників.

Берлінська стіна впала 9 листопада 1989 під тиском народних протестів у НДР. Зараз від стіни залишилися лише кілька окремих ділянок загальною протяжністю близько 2 км. Збережені 22 фрагменти стіни і три сторожові вежі отримали статус пам'ятника історії, причому перший з них - ще в 1990 році.

Нагадаємо, минулого року на ювілейні урочистості з'їхалися політики з усього світу. Кульмінацією стало обвалення колишнім президентом Польщі Лехом Валенсою символічної Берлінської стіни з тисячі розмальованих вручну пінопластових блоків, які за принципом доміно було встановлено в центрі столиці ФРН.

Рік тому, до ювілейної дати, своїми спогадами про ті дні поділилася в одному з інтерв'ю Ангела Меркель. За словами нинішнього канцлера Німеччини, того дня вона вирішила не зраджувати своїй щотижневій традиції, незважаючи на чутки про падіння стіни між Західним і Східним Берліном, і вирушила в сауну.

Після сауни Меркель, а тоді - 35-річний науковий співробітник - вирушила випити пива з друзями, і тільки після цього вони вийшли з бару, і їх підхопив натовп, що прямував до Західного Берліна.

Читайте також:

У Берліні відкрився музей СС і гестапо

У Німеччині оприлюднили листи німців до Гітлера: він отримав їх цілу вантажівку

Новий список 10 найжорстокіших нацистів очолив 95-річний доктор

ВідеоСьогодні у берлінської стіни ювілей

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: