У Німеччині 88-річного ветерана СС засудили до довічного ув’язнення

За вбивство трьох голландців у 1944 році колишнього есесівця засудили до довічного ув'язнення, але до остатоточного рішення федерального суду він залишиться на волі.

Суд німецького міста Аахен засудив до довічного ув'язнення 88-річного колишнього есесівця Генріха Буре. Його визнали винним у вбивстві трьох мирних мешканців Нідерландів під час Другої світової війни.

Під час процесу Буре визнав, що був членом карального загону СС і застрелив трьох голландців, яких запідозрили у підтримці антифашистського руху - власника магазину велосипедів, аптекаря (батька 12 дітей) і бійця Опору. Водночас підсудний заявив, що виконував наказ командира.

"Якби я виконав наказ, то порушив би присягу і мене б самого убили", - заявив він.

Натомість, за даними звинувачення, Буре вступив до есесівського ескадрону смерті Silbertanne ("Срібна сосна") добровільно незабаром після завоювання Нідерландів.

"Жодного разу в 1944 році я не діяв з почуттям, ніби здійснюю злочин. Але сьогодні, через 65 років, дійсно я бачу речі з іншої сторони", - зізнався Буре. Головуючий суддя заявив, що акції з безпідставного знищення трьох цивільних осіб кваліфікуються як вбивство.

Адвокат обвинуваченого подав апеляцію до федерального суду Німеччини. Буре залишиться на волі до того часу, поки не буде винесено остаточне рішення суду.

Де засуджений буде відбувати покарання, не повідомляється. Відомо, що зараз він живе в будинку для людей похилого віку і фактично прикутий до інвалідного крісла.

Ще у 1949 році суд Амстердама заочно засудив Буре до смертної кари, а потім замінив цю міру покарання на довічне ув'язнення. Але колишньому есесівцю вдалося сховатися в Німеччині, і через відсутність безперебійної комунікації між голландськими та німецькими органами юстиції він протягом багатьох років залишався на волі.

Тим часом у Німеччині триває процес у справі уродженця України Івана Дем'янюка - за даними слідства, у роки війни він був наглядачем у нацистських таборах смерті Собібор і Треблінка і причетний до вбивства майже 28 тисяч ув'язнених.

Читайте також:

У Ризі пройшов марш ветеранів "Ваффен СС"

У Латвії виправдали неонациста, який закликав до етнічних чисток

Сестра Ніцше зробила його "батьком фашизму"

ФСБ Росії: в Освенцимі загинули втричі більше людей, ніж вважалося раніше

ВідеоВетерана СС засудили до довічного ув’язнення

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: