У Німеччині ходять чутки про відставку Меркель

Політичне керівництво Німеччини шукає кандидатуру на пост наступного канцлера країни. Меркель вже багатьох не влаштовує.

У політичних колах правлячих у ФРН консервативних партій ХДС і ХСС почалося негласне обговорення варіантів можливої відставки Ангели Меркель.

Про це повідомляє видання Frankfurter Allgemeine Zeitung (FAZ), посилаючись на неназвані джерела.

За даними видання, яке, як зі свого боку зазначає Spiegel, користується великим впливом в консервативних колах, невдоволення в ХДС і ХСС пов'язано з падінням популярності чорно-жовтого кабінету Ангели Меркель.

Особливе занепокоєння викликає гострий конфлікт між урядом Баден-Вюртемберга, очолюваним членом ХДС Штефаном Маппусом, і городянами Штутгарта навколо будівництва нового підземного вокзалу "Штутгарт-21".

Дії влади Баден-Вюртемберга, які 30 вересня задіяли поліцію для розгону мирної демонстрації противників вокзалу, викликали хвилю невдоволення. У наступні дні пройшли багатотисячні демонстрації з вимогою відставки земельного уряду.

У цій ситуації ХДС може з великою часткою ймовірності програти намічені на 27 березня 2011 року земельні вибори і втратити Баден-Вюртемберг, який традиційно вважається оплотом консерваторів.

Зі свого боку Меркель відкрито підтримала Штефана Маппуса. При цьому вона заявила, що вибори до ландтагу і стануть тим самим референдумом з питання будівництва вокзалу, на якому так наполягають супротивники "Штутгарта-21". Тим самим, як зазначає FAZ, Меркель сама пов'язала конфлікт навколо вокзалу з політичним майбутнім ХДС.

Представники консервативних політичних кіл, на яких посилається FAZ, відзначають, що програш на березневих виборах і втрата Баден-Вюртемберга може призвести до "вибухонебезпечної ситуації", наслідком якої може стати відхід Ангели Меркель і голови МЗС ФРН, віце-канцлера Гідо Вестервелле з політичної сцени .

Як можливий наступник Меркель обговорюється кандидатура нинішнього міністра оборони представника баварської ХСС, Карла-Теодора цу Гуттенберга, який згідно з соціологічними опитуваннями, є найбільш популярним політиком в Німеччині.

Багатьом консерваторам 38-річний цу Гуттенберг вважається надто молодим, і вони виступають за кандидатуру давнього політичного суперника Меркель всередині ХДС колишнього прем'єра Гессена Роланда Коха. У будь-якому випадку, як зазначає FAZ, зрозуміти, чи йде мова про розпочату боротьбу за владу або лише про обговорення гіпотетичних варіантів, на даний момент не можна.

Читайте також:

Кожен десятий німець виступає за диктатуру

У Німеччині зростають антиісламські настрої

Німці вважають, що їхні політики далекі від реальності

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: