У Німеччині і Португалії проходять парламентські вибори

В цих країнах сьогодні обирають місцеві парламенти. Від результатів залежитиме, чи залишаться при владі їхні уряди. Деталі - на відео (без коментарів. АР).

О 8:00 (9:00 за київським часом) неділі, 27 вересня, у Німеччині відкрилися виборчі дільниці з виборів депутатів до бундестагу - німецького парламенту.

Голосування триватиме до 18:00 (19:00 за Києвом).

Планується, що перші попередні результати голосування з'являться ближче до 20:00 за місцевим часом. Остаточна картина результатів виборів буде відома вранці 28 вересня.

У виборчі бюлетені занесено 29 партій. Шість з них представлені в чинному парламенті:

Соціал-демократична партія (СДПН), вона висуває кандидатом у канцлери міністра закордонних справ і віце-канцлера Франка-Вальтера Штайнмайера;

Християнсько-демократичний союз (ХДС), яким керує канцлер країни Ангела Меркель;

Християнсько-соціальний союз Баварії;

Вільна демократична партія на чолі з Гідо Вестервелле;

Партія Ліві;

Партія Союз 90/Зелені.

На цих виборах у Німеччині будуть діяти близько 80 тисяч виборчих дільниць. Право голосу мають 62,2 млн. німців у віці від 18 років.

Загалом на 598 депутатських місць претендують 2,79 тис. кандидатів. Таким чином, конкурс складе приблизно 3,5 людини на одне депутатське крісло.

Німеччина використовує так звану змішану виборчу систему, за якої 299 депутатів обираються за партійними списками (пропорційна система), а інші - за виборчими округами, де кандидати балотуються напряму (мажоритарна система). У кожного виборця, таким чином, є два голоси. Мінімальний прохідний бар'єр встановлений на рівні 5%.

Парламентські вибори також відбуваються у Португалії.

Перемогу на парламентських виборах в Португалії пророкують правлячій Соціалістичній партії, голова якої Жозе Сократес, як очікується, збереже посаду прем'єр-міністра.

Однак, за даними опитувань, правляча партія втратить абсолютну більшість у парламенті у зв'язку з незадоволенням в країні через економічного спаду і зростаюче безробіття. У цьому випадку соціалістам доведеться формувати коаліцію з ультралівими партіями.

Читайте також:

В Німеччині відбулись вибори президента

Німеччина дала "зелене світло" ратифікації Лісабонської угоди

Німеччина передає головування в ЄС Португалії
Португалія очолила ЄС

 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: