У Німеччині медсестра-антивакцинаторка підміняла Pfizer на фізрозчин: фейкове щеплення отримали тисячі людей

У Німеччині медсестра-антивакцинаторка підміняла Pfizer на фізрозчин: фейкове щеплення отримали тисячі людей

Фото: Associated Press

Медсестра виправдовувалася тим, що нібито випадково розбила ампули вакцини Pfizer і хотіла приховати це.

У німецькій Фрисландії у Нижній Саксонії медсестра одного із вакцинальних центрів мовляв навмисно вводила фізрозчин жителям району замість препарату проти коронавірусу. Обдурили, попередньо, до 8,5 тисячі осіб, які думали, що отримали щеплення Pfizer.

Про це йдеться на сайті районної адміністрації.

За даними кримінальної справи, відкритої проти однієї з медсестер центру вакцинації в місті Вільгельмсхафен інцидент стався  в період від 5 березня до 20 квітня 2021 року. Людям тоді вводили замість вакцини від коронавірусу фізрозчин.

Як стверджує відомство, йдеться про вакцину виробництва компаній Pfizer і BioNTech. Чому і як співробітниця пункту вакцинації підмінила препарат, офіційно не повідомляються.

За деякими даними, нібито медсестра виправдовувалася тим, що мовляв випадково розбила ампули вакцини Pfizer і хотіла приховати це, наповнюючи шприци фізрозчином. Водночас, як пише The Guardian, медична працівниця пішла на такий крок через те, що начебто мала скептичну позицію щодо вакцинації.

Тепер всім людям, які могли постраждати, пропонують повернутися до центру вакцинації і отримати справжню вакцину. Чи затримано зловмисницю, не уточнюється. 

"Те, що відбулося глибоко шокує, і зараз моє головне завдання - зв'язатися із зацікавленими громадянами і запобігти повторенню такого інциденту. Оскільки людина діяла сама, я вирішив, що відтепер в центрах вакцинації працюватимуть кілька людей одночасно: так один зможе контролювати іншого", - розповів глава округу Свен Амброзі.

Нагадаємо, на північному сході Франції 140 осіб отримали уколи фізіологічним розчином замість щеплення американською вакциною Pfizer. Фізрозчин не представляв небезпеки для "щеплених".

Підписуйтесь на наші канали у Telegram та Viber.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
3601
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація