У Німеччині не обрали президента у першому турі

Результати першого туру виборів президента у Німеччині показали, що жодному з кандидатів не вдалося набрати більшість голосів.

За підсумками першого туру президентських виборів у Німеччині жодному з кандидатів не вдалося набрати більшість голосів.

Президента ФРН вибирає Федеральні збори з 1244 вибірників. Кандидат від правлячої коаліції Крістіан Вульф отримав на свою підтримку 600 голосів, однак для перемоги йому не вистачило 23 голоси. Другий тур голосування відбудеться увечері в середу, 30 червня.

Президент має бути обраний більшістю голосів, тобто ні один з кандидатів не вибуває з гонки за підсумками першого туру. У разі, якщо і в другому турі жодному з кандидатів не вдасться набрати більшості, буде проведено третій раунд голосування.

Разом з Крістіаном Вульфом за пост глави держави борються ще два кандидати - Йоахім Гаук (Joachim Gauck), висунутий партіями СДПН і "Зелені", і Лукреція Йохімсен (Lukrezia Jochimsen), яка балотується від німецьких "Лівих". Перший набрав 499 голосів, друга - 126.

Результати першого туру показали, що молодші партнери Ангели Меркель з правлячої коаліції - партія "Вільні демократи" - не підтримали висунутого канцлером кандидата.

Попередній президент ФРН Хорст Келер покинув свій пост 31 травня. Приводом до його відставки послужили вислови президента про роль німецької армії в Афганістані. Зокрема, Келер заявив, що Німеччина має право відстоювати свої економічні інтереси за кордоном військовими методами. Коментарі політика викликали в німецькому суспільстві хвилю різкої критики, і Келер визнав, що більше не гідний займати свій пост.

Читайте також:

У Німеччині дозволили добровільну евтаназію

Deutsche Bank попередив про настання нової світової кризи

Папа Римський вболіває на чемпіонаті світу за Німеччину

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: